"לשלול אזרחות לאזרח שחצה את הגבול לסוריה"

בממשלה יוזמים תגובה חריפה נגד אזרחי ישראל המנסים להצטרף לדאע"ש, זאת בעקבות חציית הגבול אתמול של צעיר מג'לג'וליה. "מי שמצטרף לשורות האויב כדי להילחם בישראל, לא יהיה אזרח ישראלי", אמר רה"מ נתניהו

שעות ספורות לאחר שהותר לפרסום כי אזרח ערבי-ישראלי מג'לג'וליה חצה את הגבול לסוריה באמצעות גלשן רחיפה על מנת להצטרף לארגון המזוהה עם המדינה האסלאמית (דאע"ש), הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יש לפעול לשלילת אזרחותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח ישיבת ממשלה השבועית אמר נתניהו: "אמש עבר אזרח ישראלי את גבולנו ברמת הגולן, כדי להצטרף לשורות האויב בסוריה. אנחנו נפעל לשלול לו את האזרחות, כך נעשה בכל מקרה כזה. מי שמצטרף לשורות האויב כדי להילחם בישראל, לא יהיה אזרח ישראלי".

במהלך ישיבת הממשלה הציע שר המדע אופיר אקוניס לראש הממשלה לנקוט במדיניות של שלילת אזרחות כנגד המבקשים להצטרף לארוני הטרור, ולפעול לשלול באופן מיידי את אזרחותו של הישראלי הצעיר מג'לג'וליה שגרם אמש לדריכות במערכת הביטחון.

"יידע כל אזרח ישראלי שלא תהיה לו האפשרות ליהנות גם מזכויותיו כאזרח ישראלי וגם להיות חבר בארגון טרור", אמר אקוניס. "נדרשת פעולה תקיפה ומהירה והיא שלילת אזרחותו וזכויותיו של מי שבוחר להצטרף לארגון טרור".