"נתניהו הסכים - רק מוסלמים יתפללו בהר הבית"

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי חשף כי רה"מ נתניהו הסכים לתנאי לפיו יהודים יוכלו רק לבקר בהר. כחלק מצעדי ההרגעה יוצבו במקום מצלמות אבטחה 24/7 ביממה. גורם מדיני: "כך נוכיח שהפרובוקציות אינן מגיעות מהצד הישראלי"

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אמר בתום פגישותיו היום (שבת) עם המלך עבדאללה ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן כי ראש הממשלה נתניהו הסכים לשורה של צעדים משמעותיים בהר הבית, שנועדו להביא להרגעת הרוחות בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי קרי, על מנת לשמור על הסטטוס קוו במקום, נתניהו הסכים להציב מצלמות אבטחה 24 שעות ביממה על הר הבית, כמו גם להתחייב לכך שרק מוסלמים יוכלו להתפלל במקום, בעוד יהודים ובני הדתות האחרות יהיו רשאים רק לבקר בו.

"ישראל תמשיך לאכוף את המדיניות ארוכת השנים הנוגעת לפולחן הדתי בהר הבית, לרבות העובדה הבסיסית שמוסלמים הם שמתפללים במקום ואלה שאינם מוסלמים רק מבקרים בו", אמר קרי לאחר פגישתו בעמאן.

לדבריו קרי, נציגים של ישראל וירדן ייפגשו בקרוב על מנת לתאם את הצעדים הללו, שנועדו להרגיע את הרוחות לנוכח גל הטרור האחרון. עוד בטרם המפגש היום עם המלך עבדאללה ויו"ר הרשות אבו-מאזן, נפגש קרי בגרמניה עם נתניהו.

גורם מדיני בכיר אישר היום את דבריו של אבו-מאזן והדגיש כי לישראל יש עניין בהצבת מצלמות האבטחה ברחבי הר הבית, וזאת כדי להזים את הטענות שהשמיעו הפלסטינים לאחרונה לפיהן ישראל משנה את הסטטוס קוו במקום.

עוד הדגיש הגורם המדיני כי "בנוסף, אנו מעוניינים להראות שהפרובוקציות אינן מגיעות מהצד הישראלי. ישראל חזרה על מחויבותה לשמירה על הסטטוס קוו ומצפה למאמץ מוגבר של הוואקף לשמירה על הסדר בתוך המסגדים".

נתניהו וקרי, ארכיון (לע"מ)