ישראל והפלסטינים בדו-קרב באו"ם

השגריר הפלסטיני ריאד מנסור השיב לטענות השגריר הישראלי הטרי לאו"ם, דני דנון - והבהיר היום כי תלמידי מערכת החינוך הפלסטינית אינם לומדים איך לדקור יהודים. "אני מזמין גורמים בינ"ל לבדוק את חומרי הלימוד שלנו", הצהיר. במקביל, דנה מועצת הביטחון בהצעה הצרפתית להצבת כוח בינ"ל על הר הבית שעוררה זעם בישראל

ישראל והפלסטינים בדו-קרב באו"ם

ישראל והפלסטינים עברו להתגושש מעל בימת האו"ם: השגריר הפלסטיני לאו"ם, ריאד מנסור, השיב היום (חמישי) לטענותיו של שגריר ישראל החדש באו"ם, דני דנון, לפיהן הפלסטינים לומדים בבתי הספר איך לדקור יהודים - זאת לאחר שדנון שלף בנאומו הראשון בתפקיד תמונה בה הציג גרף ש"מלמד" ילדים פלסטינים איך לפגוע ביהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השגריר מנסור טען שמדובר בשקר שמפיץ דנון בין מסדרונות האו"ם: "אנחנו לא מלמדים את ילדינו בבתי הספר היסודיים, בחטיבות הביניים או בתיכונים איך לדקור יהודים". מנסור הבהיר כי "התמונה שאחז דנון בידיו שמדגימה לכאורה איך אנחנו מלמדים את ילדינו לדקור בכלל הופצה ברשתות החברתיות ועשו בה שימוש בישראל - והיא איננה קשורה כלל לחומר הנלמד בבתי הספר הפלסטיניים".

השגריר הפלסטיני אף אתגר את דנון והציע כי נציגים מטעם אונסק"ו או האיחוד האירופי יבדקו את התכנים הנלמדים בבתי ספר פלסטיניים וישראליים - ואף שלף תמונה משלו מחודש מאי האחרון שצולמה בהתנחלות אפרת, בה נראה גבר יהודי שמראה לבנו איך להשתמש באקדח.

מועצת הביטחון דנה בהצעה הצרפתית להצבת כוח בינ"ל בהר הבית

בתוך כך, התקיים הערב דיון במועצת הביטחון של האו"ם אודות ההצעה של ממשלת צרפת להצבת כוח בינלאומי על הר הבית במטרה להביא להפחתת המתיחות במקום הקדוש בין מוסלמים ליהודים, שבין היתר הובילה גם לפרוץ גל הטרור הנוכחי.

השגריר דנון התנער בנאומו במועצת הביטחון מההצעה - והדגיש את שקרי אבו מאזן אודות מדיניות ישראל בהר הבית: "הנשיא עבאס מצהיר ש'ישראל מתכוונת להפוך את אל-אקצא ליהודית' ואומר שהרשות מברכת על כל טיפת דם שנשפכת בירושלים'".

השגריר דנון בנאומו באו"ם, היום (חדשות 2)


לדברי דנון, "עבאס מבין את ההשלכות של דבריו. הוא יודע היטב שזה יוביל לגל חדש של אלימות וטרור ושיקופחו חיי אדם". דנון חבש כיפה בסיום נאומו, נשא תפילה ואמר: "ה' עוז לעמו ייתן, ה' יברך את עמו בשלום".

השגריר הצרפתי זומן לשיחת נזיפה

שגריר ישראל בצרפת זומן השבוע לשיחת נזיפה במשרד החוץ בעקבות היוזמה הצרפתית להציב משקיפים בינלאומיים בהר הבית. במשרד החוץ טוענים כי "השיחה הייתה נוקבת". על פי משרד החוץ, סמנכ"ל אירופה במשרד אביב שיראון דן עם השגריר הצרפתי על מכלול היחסים בין המדינות, לרבות יוזמות צרפת במסגרת האו"ם. שיראון הביע את התנגדותה הנחרצת של ישראל להצעה הצרפתית להצבת משקיפים בהר הבית.

כבר בשבוע שעבר הביעה ישראל התנגדות נחרצת להצעה הצרפתית להציב כוח בינלאומי בהר הבית. "בהסתמכו על אישומי השווא של ההנהגה הפלסטינית בנוגע לשינוי בסטטוס-קוו בהר הבית, הטקסט הצרפתי המוצע נותן פרס לטרור שאותו יזמו הפלסטינים", נמסר בהודעת משרד החוץ. "היוזמה הצרפתית", נכתב, "שומרת על שתיקה בנוגע לסיבה האמיתית לגל הסכינאות הפלסטיני - הסתה פלסטינית נגד מדינת ישראל ואזרחיה".

הר הבית. ארכיון (חדשות 2)


ביום חמישי האחרון אף פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי ישראל מפעילה לחץ בינלאומי כדי להסביר כי לא תקבל את הרעיון להציב כוח בינלאומי בהר הבית וכי היא מבהירה כי אין בעיית ביטחון בהר הבית וחופש הגישה לכל הדתות נשמר. ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את ראש המועצה לביטחון לאומי יוסי כהן למחות בפני צרפת על נוסח ההצעה, שרואה את האלימות הישראלית והפלסטינית שקולות זו לזו.