בעקבות ההסלמה: מזכ"ל האו"ם בביקור בזק בישראל

באן קי מון ייפגש עם ראש הממשלה נתניהו במסגרת ביקור פתע בעקבות גל הטרור. את ביקורו של המזכ"ל ילווה השגריר החדש באו"ם דני דנון, שקרא לבאן לגנות את הרשות הפלסטינית: "מצפים שייצא בקריאה ברורה נגד ההסתה"

מזכ"ל האו"ם באן קי מון ינחת היום (שלישי) בישראל לביקור בזק בעקבות ההידרדרות במצב הביטחוני. במהלך ביקורו צפוי המזכ"ל להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולבקר גם בשטחי הרשות הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למזכ"ל יתלווה גם שגרירה החדש של ישראל באו"ם, דני דנון, שקרא לבאן לגנות את ההסתה הפלסטינית כדבריו. "אני מצפה מהמזכ"ל לצאת בקריאה ברורה נגד ההסתה לאלימות של ההנהגה הפלסטינית בעת ביקורו בארץ", ציין הבוקר דנון בחשבון הטוויטר שלו.

ביקורו הבהול של המזכ"ל בישראל יימשך שעות ספורות בלבד, ובמהלכו צפוי באן לקרוא לישראלים ולפלסטינים להרגיע את הרוחות. מיד בתום הביקור ישוב השגריר דנון למטה האו"ם בניו יורק, על מנת להשתתף בדיון של מועצת הביטחון על המצב באזור.

בעקבות פיגועי הטרור והמתיחות בירושלים ובגדה המערבית פרסם מזכ"ל האו"ם סרטון בו הוא פונה למנהיגי שני העמים בבקשה לעצור את האלימות. "אני מזועזע, כפי שכולם צריכים להיות מזועזעים, כשאני רואה צעירים וילדים לוקחים נשק במטרה להרוג", אמר באן בסרטון.