מועצת הביטחון בדיון חירום, נתניהו וקרי ייפגשו בשבוע הבא

חברי מועצת הביטחון התכנסו לדיון חירום לבקשת ירדן בעקבות ההידרדרות במצב הביטחוני בישראל ובשטחים והמתיחות בהר הבית. בשבוע הבא ייפגשו רה"מ נתניהו ומזכיר המדינה קרי בגרמניה. אובמה: "מגנה פגיעה בחפים מפשע, לישראל הזכות להגן על עצמה"

נתניהו וקרי (לע"מ)

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה הערב (שישי) לדיון דחוף לבקשת ירדן בעקבות המצב הביטחוני והמתיחות בהר הבית. למרות הדיון הבהול, תוצאותיו יגיעו רק בשבוע הבא, ככל הנראה בצורת הודעת גינוי נגד ישראל. בתוך כך ייפגשו ראש הממשלה נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני קרי בגרמניה בשבוע הבא לדון במצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מצד אחד ישנם ניסיונות להרגעה של המתיחות הביטחונית של ירדן, ישראל וארצות הברית, אך מנגד ירדן יוזמת את הדיון שכל תכליתו לתקוף את ישראל. כחלק מהמתקפה נגד ישראל בדיון, האשים השגריר הפלסטיני באו"ם את ישראל שלטענתו מגנה על רוצחי משפחת דוואבשה.

"שר המלחמה הישראלי יעלון אומר שהוא יודע מי הטרוריסטים שביצעו את פעולת הטרור המבישה הזאת, אולם עד לרגע זה הם לא נעצרו ולא נענשו באופן הראוי על פעולת הטרור שלהם", אמר השגריר ריאד אל-מנסור. "האם זו לא הסתרה וקנוניה של משטרת ישראל?".

מועצת הביטחון של האו"ם (רויטרס)

מנגד, שגריר ישראל החדש באו"ם דני דנון ניסה לשכנע בהופעת בכורה כי הרשות הפלסטינית מסיתה לביצוע פיגועי טרור. לעיני נציגים מהאו"ם הציג דנון שלט שלטענתו מדריך כיצד לדקור יהודים, מסרים שילדים פלסטינים נחשפים אליו מדי יום. "אפשר לראות בתמונה הזאת מהי הסתה", ציין דנון.

גם נשיא ארה"ב ברק אובמה התייחס להסלמה במצב הביטחוני ואמר כי הוא מודאג מגל האלימות בישראל ובשטחים. "אנחנו מגנים מתקפות אלימות נגד חפים מפשע", אמר אובמה. "חשוב שהמנהיגים יצננו את גובה הלהבות ע"י הימנעות מהתבטאויות שמשלהבות את הרוחות". אובמה הבהיר כי לישראל ישנה הזכות להגן על עצמה.