רה"מ: "אבו מאזן ממשיך להסית ולשקר"

במסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה התייחס נתניהו לדברי יו"ר הרשות, שהאשים את ישראל בהוצאתו להורג של בן ה-13 שדקר בפסגת זאב: "הוא לא מת ולא תמים". הוא הדגיש: "אסור להשוות בין ישראלים שמותקפים לטרוריסטים"

"אבו מאזן ממשיך להסית ולשקר, שיפעל להרגיע את הרוחות": אחרי שהיום הוכיח התיעוד המצולם מבית החולים כי יו"ר הרשות הפלסטינית שיקר, כשהאשים את ישראל בהוצאתו להורג של אחמד מנסארה, בן ה-13 שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב, מגיב ראש הממשלה וקורא לעולם: "אל תתעלמו מהעובדות ומהאמת". עם זאת הדגיש נתניהו: "אני מוכן להיפגש עם אבו מאזן בכל עת כדי להביא להרגעת הרוחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שערך הערב (חמישי) לתקשורת הזרה, כינה נתניהו את אבו מאזן שקרן וגיבה את דבריו בנתונים שהציגו דוברים ישראלים - נתונים שמפריכים רבות מהטענות שהעלו הפלסטינים.

"המלחמה נגד הטרור היא גם מלחמה נגד ההסתה הפרועה והשקרית שמלבה את הטרור", פתח ראש הממשלה את דבריו. "לצערי במקום לפעול להרגעת הרוחות, אבו מאזן ממשיך להסית וממשיך לשקר. רק אתמול האשים את ישראל בהוצאה להורג של נער פלסטיני 'תמים וחף מפשע'".

"אז הנה האמת", הדגיש נתניהו. "קודם כל הוא לא מת, הוא חי. שנית, הוא לא תמים. שלישית, הוא לא חף מפשע. הוא ניסה לרצוח ילד בן 13 שנסע על אופניים - זה החף מפשע האמיתי".

המחבל בן ה-13 בבית החולים

"יש דיבורים על פסגה להרגעת הרוחות"

"הדרך היחידה להילחם בשקר הזה - כמו בשקרים האחרים שיחד מצטרפים לשקר הגדול - היא לומר את האמת. זה מה שנעשה פה הערב", הדגיש נתניהו. "נציב עובדות פשוטות וברורות ואנחנו מצפים מכל ידידינו ברחבי העולם שלא יתעלמו מהעובדות הללו ולא יעשו סימטריה כוזבת בין אזרחי ישראל המותקפים לבין הטרוריסטים שתוקפים אותם".

נציגי משרד החוץ הציגו תמונות ונתונים המפריכים את ההאשמות של הפלסטינים, לפיהן ישראל מנסה לשנות את הסטטוס קוו בהר הבית ואת השקר בדבר הוצאתו להורג של אחמד מנסארה - שכבר הושווה בתקשורת הפלסטינית לילד מוחמד דורה שהפך במותו לסמל ולמוקד של מאבק הסברתי.

בכיר בבית החולים הדסה בירושלים, שבו מאושפז מנסארה בן ה-13, דיבר במסיבת העיתונאים והבהיר שהנער בהכרה, מטופל - וסובל מפגיעה בראשו.

"אבו מאזן צריך להפסיק לשקר ולחדול מההסתה הפרועה", השיב נתניהו לשאלות כתבים. "זה יעזור להרגיע את הרוחות ולנסות לצאת מהמציאות הקיימת. הוא ידע שהילד בחיים, הדברים היו נחלת הכלל, אין פה שום שאלה".

כשנשאל האם עדיין ניתן לקיים משא ומתן לשלום עם "שקרן", השיב נתניהו: "אי אפשר להתקדם לשלום אם הוא מקדם טרור. יש הצעה להיפגש, אולי בירדן, אני בוודאי מוכן לקדם אותה אם הדבר יעזור להרגעת הרוחות. חייבים להפסיק את מסע השקרים הפרוע. לי אין דרך להילחם בשקר הזה חוץ מלומר את האמת. השקר בנוגע למסגד אל אקצא הוא שקר מדהים. המדיניות קיימת שנים, לא השתנה שום דבר".

זירת פיגוע הדקירה בפסגת זאב (פלאש 90 - יהונתן סינדל)

"כוח מופרז? הודעת ארה"ב משוללת כל יסוד"

ראש הממשלה התייחס גם להודעת מחלקת המדינה האמריקנית, שלפיה ישראל עושה שימוש מופרז בכוח נגד המפגעים ואמר כי הוא סבור שזאת טענה משוללת מהיסוד: "ישראל עושה בדיוק אותו שימוש בכוח שכל מדינה אחרת הייתה עושה. מה היו עושים אם בניו יורק, בלונדון או בפריז היו יוצאים עם סכינים לדקור?".

"תסתכלו על מספר ההרוגים, הדגיש נתניהו. "לפי ההיגיון הזה ארה"ב ובנות בריתה היו התוקפנים באפגניסטן. אני מניח שנהרגו באפגניסטן יותר אנשים מאשר במתקפת הטרור ב-11 בספטמבר. אין לטענה שום יסוד ושום ביסוס".