ראש הממשלה והשרים ביטלו את הנסיעה לגרמניה

בעקבות ההסלמה ורצף האירועים הביטחוניים, ראש הממשלה הודיע על ביטול הביקור המדיני. נתניהו ומרקל, יחד עם שרי ממשלותיהם, היו אמורים להיפגש מחר לציון 50 שנה לכינון היחסים בין המדינות. גם השרים שהיו אמורים להצטרף ובהם שלום ורגב לא ימריאו

השרים לא ייפגשו עם מרקל (יונתן סינדל / Flash90)

הביקור המדיני בוטל בגלל ההסלמה: ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ביטל היום (רביעי) את המראתו מחר לביקור בגרמניה. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי נתניהו נשאר בארץ "כדי לעקוב מקרוב אחרי המצב". על פי מקורות ממשלתיים גרמנים, משרדו של נתניהו הסביר שהמתח בין פלסטינים לישראלים בעשרת הימים האחרונים הובילו לביטול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו היה אמור לצאת יחד עם עוד שרים מהממשלה לביקור חגיגי בגרמניה, שם הייתה אמורה להיערך ישיבת משותפת לשתי ממשלות יחד עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל וחברי הקבינט שלה. מרקל ונתניהו היו אמורים לערוך גם פגישה אישית במהלך הביקור.

גם השרים שהיו אמורים להצטרף לנסיעה - שר הפנים סילבן שלום, שר הכלכלה אריה דרעי, שר הבריאות יעקב ליצמן, שר הבינוי יואב גלנט, שרת התרבות והספורט מירי רגב, שר המדע, הטכנולוגיה והחלל אופיר אקוניס ושר העלייה והקליטה זאב אלקין - לא ייצאו לביקור.

נתניהו ומרקל, ארכיון (פיסבוק)

הפסגה הישראלית-גרמנית תוכננה כחלק מסדרת אירועים לציון 50 שנה ליחסים הדיפלומטיים בין המדינות. גרמניה נחשבת לידידתה הטובה ביותר של ישראל באיחוד האירופי, שנייה בחשיבותה רק לארצות הברית.

על פי הדיווחים, נתניהו היה אמור לדון במהלך הביקור עם הממשל הגרמני על הקיפאון המדיני עם הרשות הפלסטינית - ולבקש מהם לנקוט בעמדה פחות נוקשה כלפי ישראל, במיוחד לאור כוונת האיחוד להוציא הנחיה לסימון מוצרים מישראל.