"הרצח הזה לא יעבור בלי תגובה"

ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בארה"ב כלל פגישה עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, והשניים התייחסו בראש ובראשונה לפיגוע הירי שבו נרצחו בני הזוג נעמה ואיתם הנקין ז"ל. "ננקוט פעולות שיבהירו שאין שכר לטרור", הבהיר נתניהו. "אסור שהאלימות הזו תתקיים בשום מקום אף פעם", אמר קרי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שישי) עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בארה"ב, שם התייחסו השניים כמובן לפיגוע הירי הרצחני שאירע אמש סמוך לאיתמר. "הרצח הזה לא יעבור בלי תגובה", הבהיר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו כבר תגברנו כוחות בשטח, אנחנו משנים את הפעילות של הכוחות בשטח, אנחנו נמצא את המרצחים הללו, נמצה איתם את הדין ומעל הכל אנחנו ננקוט פעולות שיבהירו שאין שכר לטרור", הבהיר ראש הממשלה.

"אני מביע היום בשנית, כפי שעשינו גם אתמול, לא רק תנחומים אלא גם גינוי לאלימות הזו, שאסור שתתקיים בשום מקום אף פעם", אמר מיד אחריו מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי.

"על הצדדים לגלות אחריות". מוגריני (רויטרס)

ואכן, מחלקת המדינה האמריקנית הוציאה אמש הודעת גינוי לפיגוע הירי ליד איתמר. "אנו משתתפים בצער משפחת הקורבנות", נכתב בהודעה הרשמית. "אנו קוראים לכל הצדדים להימנע מהסלמת המתח".

במהלך היום, גינתה את הפיגוע גם שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגרינה. "על הצדדים לגלות אחריות ולא להרחיב את מעגל הדמים", אמרה.