הרצוג: "לנאום נתניהו לא תהיה שום השפעה"

תגובות מעורבות לנאומו של ראש הממשלה בעצרת האו"ם: יו"ר האופוזיציה הרצוג אמר כי "הנאום רהוט, אך לא תהיה לו שום השפעה", וגם יחימוביץ' עקצה: "במקום לשתוק באו"ם, מוטב היה לשתוק ולא לנאום בקונגרס". מנגד, לפיד החמיא: "נאום מצוין"

תגובות מעורבות לנאום נתניהו באו"ם: יושב-ראש האופוזיציה, יצחק (בוז'י) הרצוג, טוען בריאיון לחדשות 2 כי נאומו של ראש הממשלה באו"ם הערב (חמישי) היה "מרשים ורהוט, אבל אין בו שום שינוי. לנאום הזה לא תהיה השפעה מדינית". לדבריו, "כבר מזמן יכולנו להגיע לעוד הסכמי שלום עם מדינות ערב באזורנו, אבל נתניהו לא רוצה - אם הוא היה רוצה, הנאום היה פונה לעולם כולו. במבחן התוצאה, כל הנאומים של נתניהו כשלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ ציפי לבני אמרה כי "העולם רואה מישהו שמדבר על שלום, אבל לא מוכן לשלם את המחיר הפוליטי הקטן ביותר עבורו". לדבריה, "מנהיג חזק נדרש להחלטות אמיצות, ובזה ביבי חלש מאוד".חברת הכנסת שלי יחימוביץ' יצאה גם היא נגד הנאום, באומרה כי "מוטב היה לו במקום השתיקה המביכה היום היה נתניהו שותק רק לפני כמה חודשים ולא נואם בקונגרס, תוך תקיעת אצבע בעין של נשיא ארה"ב וגרימת נזק עצום לישראל".

לפיד. "נאום מצוין" (חדשות 2)
לעומתם, יושב-ראש יש עתיד יאיר לפיד החמיא לנתניהו ואמר כי מדובר ב"נאום מצוין". עם זאת, לפיד ציין כי "הבעיה היא עם אירן והטרור האירני, ובשביל להילחם בזה צריך הסכם אזורי. אם אתה לא מציע פתרון, מישהו אחר יציע פתרון בשבילך וכנראה לא תאהב אותו".

גם שר התחבורה, ישראל כץ (הליכוד), החמיא לנתניהו על הנאום: "לא הייתי קורא לו 'נאום השתיקה', אלא 'נאום האמת' - ראש הממשלה עמד מול מליאת האו"ם ואמר את האמת". כץ הוסיף כי "טוב עשה ראש הממשלה שלא התנצח עם הדברים הבוטים והקשים של אבו מאזן".