יעלון: לא מתאמים פעילות עם רוסיה

שר הביטחון הגיב למסר התקיף של פוטין, בעקבות הירי הארטילרי של צה"ל לסוריה, והבהיר: "אני מציע שלא יבחנו אותנו. כשהאינטרסים שלנו מאויימים אנחנו פועלים ונמשיך לפעול, וזה הובהר גם לנשיא רוסיה"

"לא מתאמים פעילות עם רוסיה". יעלון (אוהד צויגנברג, פלאש 90)

בצל הדיווחים על כמויות גדולות של נשק רוסי מתקדם שזורם לסוריה ונוכחות צבאית מוגברת, מבהיר היום (שלישי) שר הביטחון משה יעלון: "אנחנו לא מתאמים את הפעילות שלנו עם רוסיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך סיור ביישובי עוטף עזה נשאל שר הביטחון על ידי כתבים באשר לדברי נשיא רוסיה פוטין, שלפיהם הוא מודאג מהתקיפה הישראלית בסוריה שלשום, והאם מוסקבה הייתה מודעת לפעולה. 

"נמשיך לפעול". נתניהו ופוטין (TASS)

"ראש הממשלה נתניהו הבהיר לנשיא פוטין שאנחנו לא מתערבים במי יהיה, מי ישלוט בסוריה", השיב יעלון. "אסד, לא אסד, אנחנו לא נכנסים לדיון הזה בכלל. אבל יש לנו אינטרסים וכשהם מאויימים אנחנו פועלים ואנחנו נמשיך לפעול, וזה הובהר גם לנשיא רוסיה, והנה התוצאה: בחג פעלנו ונמשיך לפעול כנגד כל הפרה או פגיעה באינטרסים שלנו".

"הבהרנו לרוסים במקרה הזה, בעיקר במסגרת המפגש של ראש הממשלה נתניהו עם נשיא רוסיה פוטין, שאין לנו כוונה לוותר על היכולת שלנו להגן על האינטרסים שלנו", הוסיף. "אני מציע שלא יבחנו אותנו. אם מישהו חשב שבחג הוא יבחן אותנו, כן נגיב או לא נגיב על אותה זליגה, אז הנה הגבנו ונמשיך להגן על הקווים האדומים שלנו".

מטוסי הקרב הרוסים בלטקייה

"עושים הון פוליטי סביב הר הבית"

בדבריו התייחס שר הביטחון גם למתיחות בהר הבית ואמר כי "בירושלים, לצערי, יש גורמים מתסיסים, כולל מקרב ערביי ישראל, התנועה האסלאמית בעיקר וחלק מהפוליטיקאים שלהם, שסביב הר הבית מנסים לעשות הון פוליטי. יש גם גורמים אחרים שלצערי לא טומנים ידם בצלחת, כמו הרשות הפלסטינית עם ההסתה שלה בהקשר להר הבית כמקום רגיש".

הוא האשים את המתפרעים בהפרת הסטטוס קוו: "אנחנו בהר הבית שומרים סטטוס קוו כבר לאורך שנים. לצערי זה מנוצל על ידי גורמים קיצוניים כמו אלה שמתבצרים בתוך המסגד, שאמור לשמש כתפילה. הם עושים את זה עם סלעים, לא רק אבנים, בקבוקי תבערה, מטעני צינור וזיקוקים, ומנסים לפגוע בסיורים של יהודים ולא יהודים שעולים לבקר בהר".