נתניהו יצא לאו"ם: "הפלסטינים מסיתים"

רה"מ המריא לניו יורק, שם ינאם מחרתיים בעצרת הכללית. הוא הבהיר כי ידרוש להפסיק את "ההסתה הפרועה" סביב הנעשה בהר הבית: "הפורעים הפלסטינים שמכניסים להר הבית אמצעי לחימה, מטעני צינור וזיקוקים – הם אלה שפוגעים בקדושת המקום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא אחר הצהריים (שלישי) לניו יורק לקראת נאומו בעצרת הכללית של האו"ם מחרתיים. רגע לפני שעלה למטוס אמר נתניהו לכתבים שהוא יתייחס בנאום להתפרעויות בהר הבית, להסכם עם אירן ולנעשה בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ביקורו בארצות הברית ייפגש נתניהו גם עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ומזכ"ל האו"ם באן קי מון וצפוי לדון עמם בנושא התהליך המדיני והמתיחות הביטחונית בירושלים.

"הפלסטינים לצערי ממשיכים להפיץ שקרים גסים על מדיניותנו בהר הבית", אמר ראש הממשלה עם עלייתו למטוס. "אני אדרוש את הפסקת ההסתה הפרועה הזאת".

"ישראל מחויבת לסטטוס קוו ושומרת עליו", הבהיר "הפורעים הפלסטינים שמכניסים להר הבית אמצעי לחימה, מטעני צינור וזיקוקים הם אלה שפוגעים בקדושת המקום ומפרים את הסטטוס קוו. כל יום שעובר מבהיר שבמזרח תיכון קורס, ישראל היא אי של קידמה ושל יציבות".

"בכל פעם שאני נואם באו"ם אני מרגיש זכות ואחריות גדולה לומר את האמת בפני העולם למען אזרחי ישראל, למען מדינתנו", הוסיף ראש הממשלה. "העולם צריך לדעת מה חשים אזרחי ישראל אחרי הסכם הגרעין עם אירן ולמה אנחנו מצפים מהקהילה הבינלאומית בעקבות הסכם זה. בנאומי אתייחס גם כמובן למדיניות שלנו מול סוריה והסכנות בגבולנו הצפוני".

חיכוכים בעיר העתיקה (עמית ולדמן, חדשות 2)

זחאלקה בהר הבית: "תסתלקו, פושעים"

בהר הבית נרשם היום שקט יחסי אחרי מספר ימים של מהומות ועימותים אלימים, אך בשעות הבוקר נרשם בכל זאת אירוע חריג לאחר שמספר חברי כנסת מהרשימה המשותפת הגיעו לסיור במקום. ח"כ ג'מאל זחאלקה תקף קבוצת מתפללים יהודים שעלתה להר הבית בירושלים בליווי משטרתי. "תצאו מכאן, אתם לא רצויים", צעק זחאלקה לעבר המבקרים. "פושעים מטורפים, צאו מכאן".

ח"כ זחאלקה בהר הבית (הרשימה המשותפת)

השוטרים ניסו להרגיע את הרוחות וביקשו מזחאלקה להתרחק, אולם הוא המשיך. "שיילכו לעזאזל, אין להם מקום פה", קרא זחאלקה מול המצלמות. "אין לכם מקום פה. זה שלנו, זה הבית שלי".

הכניסה להר הבית (עמית ולדמן, חדשות 2)

לאחר התקרית טען זחאלקה בשיחה עם חדשות 2 Online כי לא נהג באלימות כלפי המתפללים. "הם אלו שתקפו אותי", אמר. "אני עמדתי באל אקצא, ראיתי קבוצה של מתפללים יהודים תוקפים את המסגד. האלימות היא הכיבוש, האלימות היא הכניסה לאל אקצא, האלימות היא שאיש צבא ישראלי מתהלך במסגד ועושה מה שהוא רוצה. עמדתי בדרכם וביקשתי מהם לצאת מהמקום. אני לא חוזר בי".