נתניהו יבהיר לפוטין: אלה הקווים האדומים של ישראל

רה"מ ונשיא רוסיה ייפגשו במוסקבה בניסיון להגיע לתיאום שימנע היתקלויות בין צה"ל לכוחות הרוסיים בסוריה. נתניהו צפוי להציג לפוטין את העקרונות שעליהם ישראל לא מוכנה לוותר ואת המקרים בהם צה"ל יפעל ובראשם העברת נשק שובר שוויון לחיזבאללה

יזהיר מהסכנות הצפויות. נתניהו עם פוטין (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש היום (שני) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה וידון עמו במצב בסוריה, בעקבות המעורבות הגוברת של מוסקבה בנעשה במדינה המדממת, ובדרכים למנוע התנגשויות בין צה"ל לכוחות הרוסיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות תגבור הכוחות הצבאיים של רוסיה בסוריה והעובדה שהבסיס הרוסי בלטקיה תוגבר במטוסי קרב, נתניהו צפוי להדגיש בפני פוטין את העקרונות שישראל לא תהיה מוכנה לוותר עליהם.

נתניהו, שמגיע לבירה הרוסית בליווי הרמטכ"ל גדי איזנקוט וראש אמ"ן האלוף הרצי הלוי, צפוי לומר כי ישראל תפעל צבאית במקרים של העברת נשק מתקדם לחיזבאללה, כל הפרה של הריבונות שלה וכל גילוי של נשק כימי בסוריה.

מטוסי קרב רוסיים על אדמת סוריה (חדשות 2)

ראש הממשלה צפוי להציג לפוטין בפגישתם את האיומים על ישראל כתוצאה מהזרמה של אמצעי לחימה מתקדמים לזירה הסורית ומזליגת נשק קטלני לחיזבאללה ולארגוני טרור אחרים. בכוונת נתניהו לדאוג שיהיה תיאום צבאי ומדיני בין ישראל לרוסיה כדי למנוע התנגשויות בין חילות האוויר.

אמש אושש צילום לווין שפורסם מסוריה חלק מהחששות הישראליים. בצילום נראים מטוסי קרב רוסיים מדגם סוחוי-30 בנמל התעופה של הצבא הסורי בלטקיה. מדובר במטוסים מתקדמים שעלולים להוות איום דרמטי על ההפעלה של חיל האוויר הישראלי באזור.