גורמים בישראל מאשימים: טורקיה מסיתה להתפרע בירושלים

מה קרה דווקא עכשיו שגרם לרף האלימות בירושלים וסביב הר הבית לעלות? בישראל בטוחים שהם יודעים את התשובה והיא קצת מפתיעה: ארדואן. לטענת ישראל, טורקיה אחראית להסתה שהובילה להתפרעויות והפרות הסדר. זאת בעיקר משום שארדואן מארח את מנהיג חמאס סלאח אל ערורי במדינתו

שוב תוקפים זה את זה. ארדואן ונתניהו (רויטרס)

בישראל מטילים על טורקיה אחריות ישירה להסתה שהובילה להתפרעויות והפרות הסדר הקשות בעיקר באזור הר הבית ובירושלים בימים האחרונים. בראש ובראשונה מציינים בישראל את העובדה שמנהיג חמאס סלאח אל ערורי ממשיך להתארח בטורקיה בחסותו של ארדואן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת הגורמים בישראל, אל ערורי מארגן פיגועים - כמו למשל רצח שלושת הנערים בשנה שעברה - ומממן את חלקה של חמאס בהסתה להוצאת הצעירים לרחובות ליידוי אבנים וזריקת בקבוקי תבערה.

כל זה, טוענים כאן, בידיעה ובחסות של הממשלה באנקרה, שגם מעבירה כספים רבים לאל ערורי ומאפשרת לו להעביר אותם מטורקיה לשטחים, למוסדות חמאס ולעז א-דין א-קסאם. כמו כן, ביממה האחרונה שב ארדואן לתקוף את ישראל בפומבי והאשים אותה בפגיעה בכבוד המוסלמי במעשים שהיא עושה במסגד אל אקצא.

בתחילת השבוע שוחח ארדואן עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון והתלונן בפניו על הפגיעה של ישראל בקודשי האסלאם בירושלים, כל זאת בזמן שהוא מנהל מלחמה צינית ועקובה מדם בכורדים בארצו ובעירק.

בטורקיה דוחים בתוקף את הטענות של הגורמים הישראלים, לפיהן היא אחראית להסתה שמובילה להתפרעויות האחרונות בירושלים. גורם בכיר באנקרה טוען הערב שפעיל חמאס סלאח אל ערורי אינו שוהה עוד על אדמת טורקיה.