הישג דיפלומטי: סבא"א לא תפקח על הגרעין הישראלי

61 מדינות הצביעו נגד ההצעה המצרית על הטלת פיקוח על מתקני גרעין בישראל, לעומת 43 מדינות שתמכו בהצעה. בין התומכות – רוסיה, אירן ומדינות ערב. בירושלים הגיבו בסיפוק להישג הדיפלומטי. "הפער לטובת ישראל גדל משמעותית מההצבעות בשנים האחרונות", אמר ראש הממשלה נתניהו

הקרייה למחקר גרעיני בדימונה (רויטרס)

ועידת הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) דחתה הערב (חמישי) את הצעתה של מצרים להטיל פיקוח על מתקני גרעין בשטח ישראל. 61 מדינות הצביעו נגד ההחלטה, לעומת 43 מדינות שתמכו בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין המדינות שתמכו בהצעה הייתה רוסיה, לצד אירן ומדינות ערב. ההישג הדיפלומטי הושג בין היתר בזכות פעילות מדינית מאומצת בשבועות האחרונים, בעיקר מול מדינות שונות באפריקה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע הערב שביעות רצון רבה מבלימת המהלך. "שוחחתי באופן אישי עם יותר מ-30 נשיאים, ראשי ממשלות ושרי חוץ", אמר נתניהו. "בשיחותיי הסברתי שאין מקום לקיים דיון מסוג זה בעוד הבעיה העיקרית במזרח התיכון היא ניסיונות ההתחמשות הגרעינית של אירן".

"אני מברך על כך שהפער לטובת ישראל גדל משמעותית מההצבעות בשנים האחרונות", הוסיף. "אני מודה לכל המדינות שתמכו במדינת ישראל ובראשן ארצות הברית, אוסטרליה וקנדה".