אובמה ונתניהו ייפגשו ב-9 בנובמבר

לאחר כשנה שבה לא ראו כלל זה את זה, עומדים להיפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ברק אובמה בבית הלבן. השניים ידונו על הסכם הגרעין שנחתם עם אירן, אבל לא רק: "ישנו צורך בקידום האמיתי של פתרון שתי המדינות", הבהירו בבית הלבן

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ברק אובמה ייפגשו ב-9 בנובמבר - כך מסר הערב (רביעי) הבית הלבן. השניים ייפגשו על מנת לדון על הסכם הגרעין שנחתם בין המעצמות לבין אירן. כמו כן יעסקו המנהיגים בנושאי ביטחון אזוריים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפגישה בין נתניהו ואובמה בבית הלבן תהיה פגישתם הראשונה מאז החתימה על ההסכם שהתקבל בהתנגדות נחרצת מצד ממשלת ישראל. המחלוקת על העסקה הובילה למתיחות מדינית בין שתי הידידות הטובות, והעיבה על היחסים המתוחים ממילא בין אובמה ונתניהו.

"אובמה ונתניהו ידונו גם על יחסי ישראל והפלסטינים, המצב בעזה ובגדה המערבית", הבהירו הערב בבית הלבן. "ישנו צורך בקידום האמיתי של פתרון שתי המדינות".

"ידונו גם על יחסי ישראל והפלסטינים" (לע"מ)

שני המנהיגים לא נפגשו מאז השנה שעברה

כזכור, אובמה סירב לפגוש את נתניהו בחודש מרס האחרון, בעת שביקר בארה"ב. נתניהו הוזמן על ידי מנהיגים רפובליקנים ונשא נאום בקונגרס ללא התייעצות עם הבית הלבן. בנאומו הוא מתח ביקורת חריפה על המשא ומתן של אובמה עם אירן.

אובמה הסביר כי הסיבה לסירוב להיפגש עם נתניהו הייתה העובדה שמדובר היה בתקופת בחירות בישראל, וכי הממשל האמריקני מקפיד שלא להיפגש עם המועמדים לראשות הממשלה בזמן בחירות.

מאז הבחירות בישראל, שוחחו נתניהו ואובמה בטלפון, אבל לא פגשו זה את זה פנים אל פנים מאז השנה שעברה.