נתניהו ייצא למוסקבה ויזהיר את פוטין: נשק יגיע לידי ארגוני הטרור

על רקע המעורבות הרוסית בנעשה בסוריה וסיוע הכוחות הרוסיים למשטר אסד, ייצא ראש הממשלה נתניהו למוסקבה בשבוע הבא - וייפגש עם הנשיא פוטין. נתניהו צפוי להציג בפניו את האיומים על ישראל כתוצאה מהזרמת אמצעי לחימה מתקדמים לסוריה, שעלולים להגיע לארגוני הטרור

נתניהו יציג לפוטין את האיומים על ישראל (רויטרס)

שיחת אזהרה: ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו יתריע בפני הנשיא הרוסי על הסכנות מהקשרים בין ארצו לבין סוריה. את הדברים יעלה נתניהו בפגישה שיקיימו השניים בשבוע הבא ברוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו צפוי להציג לפוטין בפגישתם במוסקבה את האיומים על ישראל כתוצאה מהזרמה של אמצעי לחימה מתקדמים לזירה הסורית ומזליגת נשק קטלני לחיזבאללה ולארגוני טרור אחרים. השניים ידונו בפריסת הכוחות הרוסיים בסוריה.

בשבוע שעבר שבו והתריעו גורמים בישראל מפני מעורבות אירן במלחמה בסוריה. גורם ביטחוני בכיר אישר כי כוח המונה כמה מאות לוחמים של משמרות המהפכה האירנית הגיע לסוריה להילחם לצד כוחות אסד וחיזבאללה, נוכח המצוקה המבצעית שאסד נתון בה. להגעת הכוח האירני קדם תיאום אירני-רוסי - שממחיש גם את המעורבות הגדולה של מוסקבה בנעשה בסוריה.

רוסיה הודתה: מסייעים לצבא הסורי (רויטרס)


המעורבות הצבאית האירנית הגוברת בסוריה נעשית במקביל לזאת של הרוסים. פרשן חדשות 2 רוני דניאל פרסם לפני כשבוע את דבר הגעתם של כוחות רוסיים מתוך כוונה להפעיל שדה תעופה של מטוסי ומסוקי קרב שגם הם ישתתפו בלחימה לצדו של אסד.

הרוסים מעבירים לסוריה לא רק יחידות אוויריות, אלא גם כוחות קרקע שיוכלו להגן על שדות התעופה שמהם יופעל הכוח האווירי הרוסי. הרוסים מתבססים סביב נמל טרטוס ושדה התעופה שישמש את הכוח האווירי הרוסי נמצא באזור, בתוך המרחב העלאווי שלחוף הים.

רוסיה: "מסייעים ללחימה בדאע"ש"

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הודה בשבוע שעבר לראשונה כי אנשי צבא רוסיה, המוגדרים על פיו "מומחים", נמצאים בשטחה של סוריה ומסייעים לכוחותיו של הנשיא אסד במלחמת האזרחים המשתוללת בארצו.

מדובר בפעם הראשונה שבה הממשל במוסקבה מודה באופן רשמי שאנשיו נמצאים בשטחה של סוריה, אחרי שבועות ארוכים שבהם הקהילה הבינלאומית וארצות הברית בראשה, הביעו זעם על המעורבות הרוסית בלחימה והתמיכה הנמשכת בממשלו של אסד, מי שאחראי למותם של מאות אלפים בשנים האחרונות.מריה זכרובה, דוברת משרד החוץ הרוסי, חשפה בפני סוכנות הידיעות רויטרס כי אנשי הצבא הרוסים שנמצאים בסוריה מסייעים בין היתר באספקת הנשק שנועד, כך לדבריה, להילחם בארגון הטרור במדינה - בראשם המדינה האסלאמית (דאע"ש).

המאבק בארגוני הטרור של צבא סוריה קיבל אתמול מכה נוספת, לאחר שמורדים אסלאמים הצליחו לכבוש מידיו של אסד את בסיס חיל האוויר באידליב שבצפון מערב המדינה, מקום שהיה מוקד לקרבות בשנתיים האחרונות.