נתניהו חשף: "מנהיגים ערבים תומכים בהכרה בישראל כמדינת העם היהודי"

בתדרוך לעיתונאים בעת ביקורו בלונדון, גילה רה"מ כי ישנם מנהיגים ערבים סוניים שתומכים בהכרה בישראל כמדינת העם היהודי, אך לטענתו לא מבטאים עמדה זו בפומבי לאור הקיפאון בתהליך השלום. נתניהו גם מתח ביקורת על אירופה: "מיליונים נמלטים מסוריה ומעירק, ובאירופה מתלוננים על ישראל"

"מנהיגים ערבים תומכים בהכרה בישראל כמדינת העם היהודי" - כך גילה היום (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך תדרוך לעיתונאים ישראלים שערך בעת ביקורו בלונדון. נתניהו נועד מוקדם יותר עם מקבילו הבריטי דיוויד קמרון ושוחח אתו על היחס של אירופה לישראל והיוזמה לסמן מוצרים מההתנחלויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש מנהיגים ערביים סונים שתומכים בחדרי חדרים בהכרה במדינת ישראל כמדינת העם היהודי", אמר ראש הממשלה. "הם מחכים שתהליך השלום יבשיל כדי להגיד את זה בפומבי".

לדברי נתניהו, אותם מנהיגים מתנגדים כמותו להסכם הגרעין עם אירן וגם בסוגיה הזו הם חוששים להביע עמדתם בפומבי: "יש פער גדול בין מה שאנחנו שומעים בחדרי חדרים לבין ההצהרות הפומביות".

תומך בסימון מוצרים. הפרלמנט האירופי (חדשות 2)

"ישראל צריכה להפסיק להתנצל"

ראש הממשלה התייחס גם ליחס הביקורתי של אירופה כלפי ישראל, שמתבטא בין היתר בתנועת החרם BDS: "בשעה שמיליונים נסים על נפשם מסוריה עיראק ומדינות נוספות האם זה מה שיש לפרלמנטרים אירופים לעסוק בו? להתלונן על ישראל?".

"אני בגישה שצריך להפסיק להתנצל. בשביל מה הקמנו את מדינת ישראל? בשביל שנוריד את הראש בפני עלילות שווא?", תהה נתניהו. "כמו אמיל זולא בפרשת דרייפוס אני מאשים את המאשימים - תומכי דאע"ש חמאס וחיזבאללה שמלינים עלינו. הגישה המאתגרת הזאת חשובה ועובדת".הוא התייחס גם להחלטת הפרלמנט של האיחוד האירופי מהיום, המביעה תמיכה בסימון מוצרים ישראלים מיו"ש וקוראת להחילה בכל רחבי אירופה. "היוזמה לסמן מוצרים היא לא צודקת ופוגעת בתהליך השלום", אמר נתניהו. "זאת מדיניות אנטי ישראלית מובהקת וסלקטיבית שלא מיושמת על אף שטח במחלוקת אחר בעולם".