עימותים בהפגנה נגד רה"מ נתניהו בלונדון

פעילים פרו פלסטינים הפגינו במחאה על הגעתו של נתניהו לביקור במהלכו ייפגש עם רה"מ קמרון. הם קראו קריאות נגד ישראל ודרכו על דגלים. ממול נערכה הפגנה של עשרות תומכי ישראל והרוחות במקום התלהטו במהרה

ראש הממשלה בנימין נתניהו עושה את דרכו ללונדון, אך שם מצפה לו קבלת פנים מתוחה: המוני מפגינים פרו-פלסטינים מתקבצים משעות הצהריים מול דאונינג 10, מעון ר"מ בריטניה. הם קוראים קריאות אנטי-ישראליות, קורעים לגזרים את דגלי ישראל ואף דורכים עליהם בהתרסה. מולם התאספו עשרות תומכי ישראל שניסו להשמיע התנגדות למחאה, ובמקום התפתחו עימותים אלימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההתנגדות להגעתו של נתניהו החלה כבר לפני מספר שבועות, כשלמעלה ממאה אלף בני אדם חתמו על עצומה הקוראת לעצור את ראש הממשלה הישראלי עם הגעתו בגין "פשעי מלחמה". המפגינים שהתקבצו היום השמיעו קריאות אישיות נגד נתניהו וגם נגד קמרון שצפוי להיפגש עמו. חלקם נשאו דגלים של ארגון הטרור הלבנוני חיזבאללה, בלב הבירה הבריטית. המשטרה נמצאת במקום על מנת לחצוץ בין הניצים.

מאות מפגינים נגד ישראל (חדשות 2)

מוקדם יותר היום, רגע לפני שהמריא לביקור יחד עם רעייתו, הדגיש ראש הממשלה נתניהו כי בכוונתו להדגיש את החשיבות של התמיכה האירופית בישראל. "אירופה צריכה לתמוך בישראל. לא ללחוץ על ישראל, לא לתקוף את ישראל - אלא לתמוך בישראל, שהיא המגן היחיד האמיתי שיש לאירופה במזרח התיכון נגד האיסלאם הקיצוני שגואה".

נתניהו הוסיף כי "אנחנו מוכנים לפעול יחד עם אירופה באפריקה ובמקומות אחרים כדי להילחם באסלאם הקיצוני, אבל זה מחייב שינוי של גישה, והשינוי הזה ייקח זמן אבל אנחנו ניישם אותו. זה יהיה אחד ממוקדי השיחות שלי עם דיוויד קמרון".