ממשל אובמה: קונטאר ודף ברשימה השחורה

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה על צירופם של כמה מבכירי חמאס וחיזבאללה לרשימת פעילי הטרור הנתונים תחת סנקציות של הממשל. בין השמות החדשים: מנהיג הזרוע הצבאית בחמאס מוחמד דף, ודובר חיזבאללה סמיר קונטאר ששוחרר בישראל בעסקת שבויים

מוחמד דף וסמיר קונטר, ארכיון (חדשות 2)

בכירי חמאס וחיזבאללה על הכוונת: ארצות הברית הכניסה הערב (שלישי) ארבעה חברים בשני הארגונים הסוררים לרשימה השחורה של פעילי הטרור, שהרשומים בה נתונים תחת סנקציות של הממשל האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה כי היא מוסיפה לרשימה את דובר ופעיל חיזבאללה סמיר קונטאר, שהשתתף במתקפת הטרור בנהריה שבה נהרגו בני משפחת הרן. לרשימה נוסף גם ראש הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף, ששרד מספר ניסיונות חיסול ישראלים.

לדף וקונטאר צורפו גם מחזיק תיק האסירים בארגון יחיא בנואר, וכן רוחי מושתהא המכהן אף הוא כחבר בהנהגת החמאס. בהודעת מחלקת המדינה נכתב כי לאזרחים האמריקנים אסור לקיים קשרים כלכליים עם הארבעה וכל רכושם במדינה יוקפא או יועבר לשליטה אמריקנית.

שלושה מתוך הארבעה נעצרו בעבר על ידי ישראל אחרי מתקפות נגד אזרחים ישראלים, אך הם שוחררו מאוחר יותר בעסקות שבויים, כולל בעסקת שליט ב-2011. ארגון חמאס מיהר להגיב להודעה ואמר כי "ארצות הברית מעודדת את הטרור הישראלי וכל תפקידה הוא להעמיק את הפילוג הפלסטיני".