חשש: ישראלי נעצר במדינה מוסלמית

אזרח ישראלי, שעלה לארץ לפני כעשרים שנה, נעדר במשך שלושה חודשים ולא יצר קשר עם משפחתו. החשש הוא שהאיש נסע למדינה עוינת ואף נעצר שם, ומשפחתו חוששת לגורלו. גוברת ההערכה כי מדובר בתקרית פלילית ולא באירוע ביטחוני

הישראלי שנסע למדינה המוסלמית

תושב אשקלון כבן 65 נסע למדינה ערבית שאינה מקיימת קשרים דיפלומטיים עם ישראל ומקום הימצאו המדויק אינו ידוע. האיש עלה ארצה ממדינה ערבית לפני עשרים שנה והמריא לשם לפני שלושה חודשים - ואז אבד עמו הקשר. הערב (שני) חלה תפנית בפרשה, כאשר התגבר החשד שהאיש לא נפל בשבי ארגון מסוכן, אלא נעצר לאחר שהסתבך בפלילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש טס לירדן לפני שלושה חודשים, משם לערב הסעודית ומשם למדינה השלישית. אבד איתו הקשר זמן קצר לאחר הגעתו והוא לא יצר קשר עם בני משפחתו, שחוששים כעת לגורלו. הסיפור אודות המקרה שלו פורסם לראשונה באתר "וואלה!".

על פי הדיווחים, האיש חזר בעבר לארץ ממנה עלה - והפעם תכנן להעלות משם את אחיו הקטן שעדיין מתגורר במדינה המוסלמית. משפחתו הביעה תחילה חשש שנשבה בידי דאע"ש או גורם קיצוני אחר.

עם זאת, כעת מתגבר החשד שהאיש הסתבך בפלילים, ייתכן שאף נעצר בחשד למעורבות בעסקת סמים במדינה. במשרד החוץ לא מתייחסים באופן רשמי למקרה, אך מכירים את פרטי הפרשה.