נתניהו ייפגש עם כל עובדי משרד החוץ

ראש הממשלה היה אמור להיפגש עם בכירי המשרד בכדי לדון בסוגיות בוערות על סדר היום של המשרד. לקראת הפגישה, קראו אנשי ועד העובדים לנתניהו, המשמש גם כשר החוץ, לפגוש את כלל העובדים

לבקשת הוועד: נתניהו ייפגש עם עובדי משרד (פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נענה לבקשת ועד עובדי משרד החוץ וייפגש היום (חמישי) עם כלל עובדי המשרד. ההיענות לבקשה באה בעקבות קריאת העובדים לראש הממשלה, המשמש גם כשר החוץ, להיפגש עמם לקראת השנה החדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי התכנון המקורי, נתניהו היה אמור לקיים היום שיחה עם בכירי משרד החוץ ולדון באתגרים המדיניים ובהם העימות עם ארצות הברית על רקע הסכם הגרעין והעצרת הכללית של האו"ם שתתכנס החודש. כמו כן, תוכננה הרמת כוסית לכבוד ראש השנה.

לקראת הביקור שיגר ועד עובדי משרד החוץ מכתב לנתניהו בו ציין כי העובדים שמחים שאחרי תקופה ארוכה ראש הממשלה מקדיש זמן למשרד וכי יוכל ללמוד על המצב הבעייתי.

הוועד חתם את המכתב בקריאה לנתניהו להיפגש עם כלל העובדים, ולא רק עם בכירי המשרד. "מן הראוי שראש הממשלה ינצל את ההזדמנות של ביקורו במשרד כדי להיפגש גם עם נציגי העובדים ולברך לרגל החג את כלל עובדי משרד החוץ", נכתב.

העובדים מחו: "רעיונות הזויים"

לפני כחודש קיים ועד עובדי המשרד דיון חירום בעקבות כוונת האוצר לקצץ משמעותית בתקציב המשרד. העובדים מתחו ביקורת חריפה על דרישת האוצר לסגור עשר נציגויות ישראליות ברחבי העולם במסגרת התקציב החדש. המפגש התקיים על רקע הביקורת שנמתחה ערב הקמת הממשלה על ראש הממשלה נתניהו, לפיה השאיר את המשרד ללא שר אחראי, ופיזר את סמכויות המשרד בין מספר שרים אחרים.

במהלך הישיבה מחה יושב ראש עובדי משרד החוץ חנן גודר על ההחלטה שצפויה לעבור במסגרת אישור התקציב. "אנו מביעים דאגה לעתידו של משרד החוץ הישראלי", הסביר. "הרעיונות של האוצר הזויים ומסוכנים. מדובר על סגירה פועל של 10% מהפעילות של מדינת ישראל בעולם. שום ארגון לא יכול לחיות עם קיצוץ כזה, בטח שלא ניתן לאפשר לדבר כזה לקרות בגוף כמו שלנו. יחסי החוץ חשובים מדי".