הסרטון הישראלי שכבש את סין

70 שנה לתום מלחמת העולם השנייה, במשרד החוץ יזמו רעיון מקורי: הפקת סרטון תודה מיוחד לסין, על שנרתמה להציל כ-20 אלף יהודים בתקופת השואה. בסרטון מככבים שלל דמויות מישראל שאומרות 'תודה' לעם הסיני - בהם גם ראש הממשלה נתניהו. צפו בסרטון שגרף עשרות מיליוני צפיות והגיע גם למהדורות החדשות במדינת הענק

ישראל אומרת תודה לסין: 70 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה, מצאה הקונסוליה הישראלית בשנגחאי דרך מקורית לומר תודה לתושבי העיר על הצלת למעלה מ-20 אלף יהודים בתקופת השואה. צוות הקונסוליה בראשות הקונסול הכללי, ארנון פרלמן, יצר סרטון בן למעלה מדקה שכותרתו: "תודה שנגחאי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון התקבל בהתלהבות רבה בציבור הסיני וזכה לכמות שיתופים גדולה ברשתות החברתיות. בתמיכת הממשל המקומי, הסרטון מופץ בימים אלו בתפוצה רחבה על גבי פלטפורמות שונות ברחבי העיר ומעורר עניין רב בכלי התקשורת השונים.

הסרטון מציג ישראלים המחזיקים שלטים ועליהם כתוב "תודה" (בסינית, עברית ואנגלית) על רקע נופי הארץ. הסרטון נפתח באמירת תודה של חלק מאותם יהודים שמצאו מקלט בשנגחאי יחד עם ילדיהם ונכדיהם. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מופיע אף הוא בסרטון ומביע את תודתו באופן אישי.

"הרעיון מאחורי הסרט הוא פשוט לומר תודה. בתקופת השואה שנגחאי הייתה אחד המקומות היחידים בעולם אליו יכלו יהודים להימלט. בזמן שמרבית דלתות העולם הנאור היו נעולות בפנינו, למעלה מ-20,000 יהודים מצאו מקלט בשנגחאי ובכך הצילו את עצמם ואת משפחותיהם", מסביר פרלמן.

"היהודים חיו עם שכניהם הסינים ביחסי שכנות טובה ואף עזרו זה לזה בקשיים שליוו את תקופת המלחמה בשנגחאי. הסרטון יוצר מפגש בלתי אמצעי בין הצופה הסיני למגוון רחב של ישראלים שפשוט אומרים תודה".