הרצוג לאבו מאזן: "צריך למנוע יחד אינתיפאדה שלישית"

יו"ר האופוזיציה ונשיא הרשות הפלסטינית נפגשו במטרה להנמיך את הלהבות אחרי רצף הפיגועים ופשעי השנאה. "צריך להיאבק בטרור ללא פשרות אך גם לפנות לתהליך מדיני", אמר הרצוג בתום הפגישה

"צריך לתת תקווה לעמים": יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, נפגש היום (שלישי) במוקטעה שברמאללה עם נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן. הרצוג הסביר כי הביקור, שנקבע לאחר ריבוי פשעי השנאה ופיגועי הטרור, נועד למנוע הסלמה ולעודד תהליך מדיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הטרור של הימים האחרונים עלול להביא לאינתיפאדה שלישית ויש למנוע אותה בכל הכלים. יש להיאבק בטרור ללא פשרות אך גם לפנות לתהליך מדיני", הצהיר הרצוג בתום הפגישה שנמשכה כשעה. הרצוג הוסיף כי בכל הקשור למאבק בטרור "אני קיצוני אף יותר מנתניהו".

"אפשר לתת תקווה לעמים"

לדברי יו"ר האופוזיציה, "אני משוכנע שאם יהיה רצון ניתן להגיע להסכם שישמור על הביטחון תוך תקופה של שנתיים. אפשר לתת תקווה לעמים על ידי התנעה של מהלכים אמיצים שיחזירו אותנו למשא ומתן, באופן שמחייב את המנהיגים וגם את העמים לדיאלוג מחודש ואמיץ".

"לא לחשוש, לא לפחד. להעז ולהבטיח עתיד טוב יותר לעמים שלנו", הוסיף הרצוג, "הבהרתי לאבו מאזן כי אמשיך לנסות ולשכנע את הציבור בישראל שהולך ומאבד את אמונו, בנחיצות התהליך ובצורך לקדמו במהירות".

אבו מאזן נפגש בשבוע שעבר גם עם משלחת של פעילים מהקשת המזרחית-דמוקרטית, גינה את הפיגועים וקרא לחידוש המשא ומתן. היום העריך הרצוג כי קיימת "הזדמנות אזורית נדירה שנוצרה בחודשים האחרונים, אותה אסור להחמיץ. המצב מאפשר גיבוי ממדינות שכנות לנו ולפלסטינים למהלך מדיני ישיר בינינו לבינם".