שגריר ישראל למזכ"ל האו"ם: גנה את הפיגועים ביו"ש

השגריר רון פרושאור קרא למועצת הביטחון ולמזכ"ל באן לגנות את שורת הפיגועים ביהודה ושומרון בימים האחרונים ולקרוא לרשות הפלסטינית לגנות בעצמה את האירועים. "אדם מוסרי לא יקבל פשע נתעב כזה", אמר

קורא לגנות את הפיגועים. פרושאור (דוברות שגרירות ישראל באו"ם)

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור קרא הלילה (שלישי) למזכ"ל האו"ם באן קי מון ולמועצת הביטחון לגנות את סדרת הפיגועים ביהודה ושומרון בשבוע האחרון. "אף אדם מוסרי לא יקבל פשעים נתעבים כאלה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אפשר להתחיל לזהות כאן מגמה, של מחבלים המתחזים לאנשים הזקוקים לסיוע, מנצלים את האנושיות של הקורבנות הישראלים שלהם, ומנסים לקחת את חייהם", המשיך פרושאור. "לא זו בלבד שמדובר בסכנת חיים של אזרחים וחיילים ישראלים, אלא שאירועים מסוג זה פוגעים באותם פלסטינים שבאמת זקוקים לסיוע".

השגריר תקף את ההנהגה הפלסטינית, שלדבריו "שוב מגיבה בשתיקה רועמת, בזמן שגינוי חד משמעי מצדה לאלימות הוא הכרחי". פרושאור פנה למועצת הביטחון ולמזכ"ל באן ואמר כי "אני קורא לכם לגנות את סדרת התקיפות לאלתר, ולדרוש באופן פומבי מהרשות הפלסטינית לגנות את התוקפים ולעשות כל שאפשר כדי למנוע אירועים שכאלה בעתיד".

באן ופרושאור, ארכיון

אתמול נפצע קל שוטר מג"ב בצומת תפוח בשומרון, לאחר שגבר פלסטיני ניגש לבקש מים ועזרה בטענה שהוא לא מרגיש טוב, ולאחר מכן שלף סכין וניסה לדקור אותו.

ביום שבת האחרון, בהפרש של שעות ספורות בלבד, התרחשו שני פיגועי דקירה, אחד מהם סמוך לצומת תפוח גם הוא, בו נפצע קל לוחם של משמר הגבול. האירוע התרחש בצומת הבתות. המחבל, אחמד כמאל טהה מהכפר ביתא שבשומרון, נורה ונפצע אנושות.

צומת תפוח, אתמול (שפרה ארנהיים)

מוקדם יותר באותו היום דקר מחבל חמוש בסכין חייל צה"ל בעמדת בידוק שבה הוצב כוח תותחנים בכביש 443, מערבית לבית חורון. החייל, שנפצע קל, הצליח להשיב אש ולנטרל את המחבל.