דני דנון ימונה לתפקיד שגריר ישראל באו"ם

ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו החליט למנות את השר דני דנון לתפקיד שגריר ישראל באו"ם. בעוד כחודש יסיים את תפקידו השגריר הנוכחי רון פרושאור. נתניהו: "דני ייאבק להציג את האמת". דנון הודה לו על האמון שנתן בו

השר דני דנון, בקרוב באו"ם (פלאש90)

ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו החליט למנות את דני דנון, שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, לתפקיד שגריר ישראל באו"ם, אחת התפקידים החשובים בשירות החוץ. נתניהו התלבט בתקופה האחרונה מי לבחור לתפקיד. השגריר הנוכחי, רון פרושאור, צפוי לסיים בעוד כחודש את תפקידוף לאחר 4 שנים. דנון יכהן כשגריר ה-17 באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בהודעתו הבוקר כי "השר דנון נענה לאתגר חשוב שהצבתי בפניו. בימת האו"ם חשובה בעת הזאת, ואני משוכנע שדני ייאבק בכל כוחו להציג את האמת בזירה הבינלאומית". השר דנון הודה מצדו לראש הממשלה על האמון שנתן בו לייצג את ישראל: "אעשה הכל כדי לקדם את עמדותיה הצודקות של מדינת ישראל".

דנון, בן 44, נשוי ואב לשלושה ילדים, עוסק למעלה משני עשורים בתחום ההסברה ופיתוח קשרים בינלאומיים, ומכהן כחבר כנסת משנת 2009, ובין היתר השתתף במשלחות הסברה רבות בשנים האחרונות. ב-9 השנים האחרונות מכהן דנון כיו"ר "הליכוד העולמי" ואחראי על פעילות ההסברה וקשרי החוץ של תנועת הליכוד בעולם.

הוא כיהן כשליח הסוכנות היהודית בפלורידה ובמסגרת תפקידו עסק בין היתר בעידוד עלייה ופעילות הסברה באוניברסיטאות בארה"ב. סיים בהצטיינות לימודי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים באוניברסיטת פלורידה אינטרנשיונל (F.I.U.) בארה"ב והוא בעל תואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

עם עזיבתו של דנון לניו יורק צפויה להיכנס במקומו חברת כנסת חדשה בשם שרן השכל. למעט דנון שנבחר, גם השר אופיר אקוניס היה מועמד לתפקיד. נתניהו דיבר לאחרונה על שליח מקצועי לאו"ם בדומה לרון דרמר השגריר בארצות הברית. בסביבתו שקלו את האפשרות למנות את דורי גולד, אבל הוא מונה למנכ"ל משרד החוץ.

ח"כ ציפי לבני, שהייתה בעברה שרת החוץ כתבה בעמוד הטוויטר שלה בתגובה למינוי: "נתניהו מפקיר את מדינת ישראל בקרב המדיני הקשה בזירה הבינלאומית, ומעדיף את האינטרס האישי שלו במרכז הליכוד על פני האינטרסים הבטחוניים של ישראל".

במחנה הציוני אמרו בתגובה כי דבר המינוי הוא עוד "מסמר שביבי קובע" בארון יחסי החוץ של ישראל: "רה"מ מתנהל כאחרון מסדרי הג'ובים בליכוד, ולא כמו מנהיג שהאינטרסים של מדינת ישראל צריכים לעמוד בראש מעיניו".