דיווח במצרים: אבו מאזן יודיע על התפטרותו

העיתונאי המצרי חסנאן הייקל דיווח כי יושב-ראש הרשות הפלסטינית הודיע לנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי כי בכוונתו לסיים את תפקידו בתוך חודשים. על פי הפרסום, בכוונתו למנות לעצמו בקרוב סגן

אבו מאזן. ארכיון (רויטרס)

אחרי הדיווחים וההכחשות - פרסומים חדשים במצרים טוענים היום (רביעי) כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יודיע בקרוב על התפטרותו. על פי הדיווח, הצעד הדרמטי אמור לקרות בכינוס הבא של פת"ח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתונאי המצרי חסנאן הייקל דיווח כי יושב-ראש הרשות הפלסטינית הודיע לנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי כי בכוונתו לסיים את תפקידו בתוך חודשים. לדברי הייקל, אבו מאזן מתכוון למנות לעצמו בקרוב סגן, ככל הנראה כחלק ראשון במהלך.

גם בחודשים יוני ויולי, לאחר פירוק ממשלת האחדות, פורסמו דיווחים על כוונתו של אבו מאזן לעזוב את תפקידו - אך הפרסומים בנושא הוכחשו.

פרשת שחיתות חדשה מטלטלת את הרשות

עיתוי הדיווח ככל הנראה לא מקרי: רק היום דווח על פרשת שחיתות חדשה בצמרת הרשות הפלסטינית. סוכנות הידיעות AP דיווחה על שני מסמכים שדלפו, בהם מפורטות פעולות של גורמים בממשל הפלסטיני במטרה לנצל לרעה כספים שמגוייסים למען הציבור מעבר לים ומגיעים לאנשי הרשות.

הדיווח עורר זעם רב ברשות הפלסטינית, והזכיר לרבים את פרשות השחיתות שליוו את הרשות ואת אש"ף בעשורים האחרונים. בכיר פלסטיני טען כי המסמכים מדגישים את השחיתות והניהול הכושל שמשתולל בממשל הפלסטיני. גורם נוסף ברשות, שדיבר עם סוכנות הידיעות בעילום שם, אישר כי מדובר במסמכים אותנטיים.

סערה ברשות בעקבות פרשת השחיתות (רויטרס)

היועץ של אבו מאזן דרש: שכונת יוקרה לבכירים

אחד המסמכים נחתם על ידי אחד מיועציו המדיניים של יו"ר הרשות אבו מאזן, מג'די אל-ח'אלדי, האיש שמלווה את היו"ר במסעותיו לבירות עולם. במסמך מפורטת בקשה משר החוץ של בחריין לארבעה מיליון דולרים, לצורך מימון שכונה פרטית לגורמים בממשל הפלסטיני. מדובר בשכונה באזור יוקרתי של העיר הפלסטינית - רמאללה.

במכתב היועץ התעקש שהיוזמה "היא התנגדות להתנחלויות הישראליות", למרות שאין בכלל יישובים יהודיים במתחם. לא ברור בשלב זה האם בחריין העבירה את הכסף בעקבות הפנייה. אל-ח'אלדי עצמו סירב להגיב לסוכנות הידיעות AP. במסמך אחר שנכתב על ידי על ידי נזמי מהנא, המנכ"ל הפלסטיני לענייני המעברים והגבולות של הרשות, מופיעה בקשה לשלם עבור הלימודים של בתו והטיפול הרפואי למשפחתו בירדן. הסכום המבוקש היה 15 אלף דולרים - סכום נכבד עבור פלסטינים רבים.