הישראלי שהתעמת עם אובמה: "ענה בלי לענות"

סם גרוסברג קיבל תשובה על שאלה שהפנה לנשיא אובמה בריאיון לרשת אמריקנית. לחדשות 2 Online הוא מספר על ההתחמקות: "הוא ענה כמו שציפיתי, כמו פוליטיקאי"

אחרי שהקשה בשאלה שהפנה לנשיא ארה"ב ברק אובמה, אומר הבוקר (שלישי) סם גרוסברג לחדשות 2 Online כי לדעתו "אובמה לא נגד ישראל". הוא הוסיף כי "אני מרגיש כבוד שהנשיא ענה לי על השאלה ופנה אלי בשמי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אובמה עושה מה שהוא יכול לעשות, יש לו את העבודה הכי קשה בעולם", המשיך גרוסברג, מנהל בחברה פיננסית שעלה לפני שש שנים לישראל מארה"ב. "שאלתי שאלה שכולנו רוצים לשאול באיזשהו מקום, והוא ענה איך שחשבתי שהוא יענה. כמו כל איש מכירות טוב הוא ענה בלי באמת לענות על השאלה. וזה בסדר, הוא ענה בדרך שלו".

גרוסברג הדגיש כי הוא לא חושב שאובמה נגד ישראל. "האינטרס הראשי שלו זה העם האמריקני", אמר. "הוא הנשיא של ארה"ב, לא של ישראל".

הנשיא האמריקני התראיין לאתר האמריקני mic וענה לשאלות מצולמות של גולשים, בהן גם צעירה אירנית והתושב הישראלי. ימים ספורים לאחר שהצהיר כי הוא "לא זוכר מנהיג שהתערב כמו נתניהו", אובמה נשמע מעט מפויס יותר ושב על מחויבותו לביטחונה של ישראל.

"דואג לעמו קודם כל" (רויטרס)

גרוסברג שאל את הנשיא: "כאזרח ישראלי, ברור לי שאתה מתנגד לראש הממשלה שלנו. הבטחת דברים רבים בכל הקשור לביטחון שלנו כעם, אבל אתה יודע שחמאס נמצא בפתח הדלת שלנו. למה לנו, כאזרחי ישראל, לבטוח בך?"

אובמה השיב כי התחייב פעמים רבות לתמוך בביטחונה של ישראל: "לא רק זאת - אני סיפקתי יותר מודיעין ושיתוף ביטחוני עם ישראל יותר מכל נשיא אחר, למשל מערכת כיפת ברזל".

אין חילוקי דעות בנושאי ביטחון

"חשוב שסם יבין - אני לא מתנגד לראש הממשלה הישראלי בכל התחומים", הוסיף אובמה. "יש לנו חוסר הסכמה משמעותי על ההסכם - האם זה הגיוני עבורנו לקבל עסקה שקוטעת את הגשרים של אירן לפצצה", הוסיף הנשיא. לדבריו, דחיית העסקה תוביל לפריצה של אירן לנשק גרעיני "מבלי שיהיו לנו עיניים על מה שמתרחש וללא הגבלות - עד שזה יהיה מאוחר מדי".

עוד ציין אובמה כי חילוקי הדעות בינו לבין ההנהגה בישראל מסתיימים כשזה נוגע לנושאי ביטחון. "מדובר בחילוקי דעות משמעותיים אבל בנושאים אחרים, במיוחד בכל הקשור לביטחונה של ישראל, היינו לצידה לאורך כל הדרך. וגם ממשלתו של נתניהו תכיר בכך".