אובמה: לא זוכר מנהיג שהתערב בפוליטיקה בארה"ב כמו נתניהו

אחרי שבוע של מתיחות בין שני המנהיגים התייחס נשיא ארה"ב ברק אובמה ללחץ שמפעילה ירושלים על הקונגרס האמריקני להתנגד להסכם הגרעין עם אירן ואמר כי אינו זוכר מקרה בו מנהיג מדינה זרה התערב בפוליטיקה הפנימית בארה"ב כמו נתניהו. "ההנחות הבסיסיות שלו אינן נכונות", הוסיף הנשיא

ממשיכים להעביר מסרים: נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס למתיחות בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי אינו זוכר התערבות של מנהיג של מדינה זרה בפוליטיקה האמריקנית כפי שעושה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בריאיון שהעניק נשיא ארה"ב לזכריה פריד ולתכנית GPS של רשת CNN האמריקנית, שיתפרסם היום (ראשון) במלואו, טוען אובמה כי ראש ממשלת ישראל טועה בהתנגדותו להסכם הגרעין שנחתם עם איראן.

במהלך הריאיון אמר פריד כי לדעתו "נתניהו התערב בכל העוצמה במדיניות החוץ של ארצות הברית" ושאל את הנשיא אובמה: "האם אתה זוכר מקרה שבו מנהיג של מדינה זרה פעל בצורה דומה לכך?". נשיא ארה"ב העדיף שלא לענות ישירות לשאלה והשיב כי: "אני אשאיר לך לשאול את השאלה את ראש הממשלה נתניהו". יחד עם זאת הוסיף כי אינו זוכר דוגמה נוספת לכך.

נתניהו נואם בקונגרס האמריקני, ארכיון (רויטרס)

אובמה מיהר לחזור לקו המנחה שלאחר חתימת הסכם הגרעין והדגיש כי היחסים בין ארצו לישראל הם עמוקים. "הם משקפים את המדיניות שלי. מבחינת התוכן, ראש הממשלה טועה".

"אני יכול להראות שההנחות הבסיסיות שלו אינן נכונות. אם אני צודק בטיעון שלי שזו הדרך הטובה ביותר שלאירן לא יהיה נשק גרעיני, אז זה לא רק טוב לארצות הברית, זה טוב מאוד לישראל", הוסיף הנשיא.