בכירי משרד החוץ נגד הקיצוץ בתקציב

על רקע הכוונה לקצץ עשרות מיליוני שקלים בתקציב משרד החוץ, קוראים 30 שגרירים ובכירי המשרד לראש הממשלה להתערב במשבר. במכתב שנשלח לו הם מזהירים: "מדובר בבשורות איוב ליכולתה של הדיפלומטיה הישראלית להמשיך להגן על מדינת ישראל"

ימנע את הקיצוץ בתקציב המשרד? (רויטרס)

כ-30 שגרירים ועשרות עובדים בכירים במשרד החוץ חתמו על מכתב לראש הממשלה נתניהו, המחזיק גם בתיק החוץ, בדרישה שיפעל לביטול קיצוץ של עשרות מיליוני שקלים בתקציב המשרד. על רקע קולות גוברים להחרמת ישראל בעולם, במשרד החוץ מזהירים כי הקיצוץ הוא "בשורת איוב ליכולתה של הדיפלומטיה הישראלית להמשיך להגן על מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמכתב עולה כי במסגרת הקיצוצים ייסגרו עשר שגרירויות ישראליות ברחבי העולם ויופסק "ייצוא התרבות הישראלית על ידי משרד החוץ". "סגירת שגרירויות בעולם משמעותה פגיעה קשה במיוחד", נכתב. "זהו צעד שמשדר זלזול והתעלמות ממדינות העולם והתוצאה היא שמדינות אלה עלולות שלא לעמוד לצידה של ישראל כשנזדקק להן".

"הפעילות הדיפלומטית חיונית כדי לצמצם את הנזקים מהסכם הגרעין עם אירן ולסכל את מאמציהם של אויבינו לגרום לדה-לגיטימציה של ישראל ולהחרמתה", נכתב במכתב שיועבר לנתניהו הבוקר. "אם המאמץ הזה יצליח, הוא יגרום נזק עצום לביטחונה, כלכלתה, מעמדה וחוסנה הלאומי של ישראל".

"חובה עלינו להתריע כי המשך המגמה של קיצוץ סמכויות ותקציבים היא סכנה אסטרטגית מן המעלה הראשונה לביטחונה, רווחתה ועתידה של מדינת ישראל", הוסיפו אנשי משרד החוץ.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני