עובדי משרד החוץ נגד התקציב: רעיונות הזויים

עובדי המשרד התכנסו לדיון חירום בעקבות דרישת האוצר לקצץ משמעותית בתקציב המשרד ולסגור 10 נציגיות של מדינת ישראל ברחבי העולם. "מעקרים את המשרד ואת יכולתו לפעול", טען בכיר בדיון

הדיון במשרד החוץ

עובדי משרד החוץ קיימו דיון חירום בעקבות כוונת האוצר לקצץ משמעותית בתקציב המשרד. העובדים מתחו ביקורת חריפה על דרישת האוצר לסגור עשר נציגויות ישראליות ברחבי העולם במסגרת התקציב החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת העובדים, משמעות דרישת האוצר מבחינתם היא המשך חיסולו של משרד החוץ. דרישת האוצר באה על רקע הביקורת שנמתחה ערב הקמת הממשלה על ראש הממשלה נתניהו, לפיה השאיר את המשרד ללא שר אחראי, ופיזר את סמכויות המשרד בין מספר שרים אחרים.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי ביקשה להגיע הבוקר לישיבת הממשלה ולהציג את עמדת המשרד, אך הובהר לה כי סגני שרים אינם יכולים להגיע לישיבה. "זו החלטה שפוגעת אנושות במשרד החוץ", טענה. "אני נמצאת בקשר ישיר בנושא עם אנשי האוצר".

"החלטה בזויה"

במהלך הישיבה מחה יושב ראש עובדי משרד החוץ חנן גודר על ההחלטה שצפויה לעבור במסגרת אישור התקציב. "אנו מביעים דאגה לעתידו של משרד החוץ הישראלי", הסביר. "הרעיונות של האוצר הזויים ומסוכנים. מדובר על סגירה פועל של 10% מהפעילות של מדינת ישראל בעולם. שום ארגון לא יכול לחיות עם קיצוץ כזה, בטח שלא ניתן לאפשר לדבר כזה לקרות בגוף כמו שלנו. יחסי החוץ חשובים מדי".

לדברים הצטרף גם בכיר במשרד החוץ שהשתתף בדיון שטען כי הקיצוץ וסגירת הנציגויות יביא לפגיעה קשה ביחסי חוץ של ישראל. "מצבה הבינלאומי של ישראל קשה ביותר", טען. "עכשיו באים לעקר לחלוטין את יכולת המשרד לפעול".