רה"מ: סיכול ההסכם - עניין קיומי

נתניהו מרגיש שהוא לא פועל מספיק נגד הסכם הגרעין עם אירן והערב יקיים שיחת וידיאו בשידור ישיר עם ראשי קהילות יהודיות בארה"ב כדי להציג את עמדת ישראל. בשיחות סגורות הוא מבהיר שאין לו בכלל התלבטות באשר לצורך להתנגד לעסקה הגרועה שהושגה

אובמה ונתניהו, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מרגיש שהוא אינו עושה מספיק בניסיון לסכל את הסכם הגרעין עם אירן, ואומר בשיחות סגורות כי מדובר בעניין קיומי וכי אין לו בכלל דילמה משום שהנושא בנפשם של הישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו ישוחח הערב (שלישי) בשידור ישיר באמצעות לווין עם קהילות יהודיות בארה"ב כחלק מיוזמה של ועידת הנשיאים והפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, על מנת להציג את עמדת ישראל בעניין הסכם הגרעין.

נתניהו ינאם לקראת השעה שמונה בערב. הוא יקרא ליהודי ארה"ב לפעול לסיכול ההסכם ולשכנע את חברי הקונגרס להביע את התנגדותם. נתניהו אף צפוי לענות לשאלות הקהל.

מנגד, נשיא ארה"ב ברק אובמה יישא נאום באוניברסיטה האמריקנית הלילה כחלק ממאמצי הממשל לשווק את ההסכם, בעיקר בעקבות ההתנגדות להסכם שהלכה וגברה בשבועות האחרונים.

שר האנרגיה של ארה"ב אנרטס מוניץ אמר לתא הכתבים המדיניים בישראל שאיתם נפגש בוושינגטון כי מדובר בהסכם טוב המנטרל את האיום הקיומי של פצצת גרעין אירנית ושההסכם לא משנה את עמדת ארה"ב בשאלה מיהן ידידותיה ובעלות בריתה באזור. "אם הייתי ישראלי, הייתי תומך בהסכם", אמר מוניץ.