ישראל לרשות: נעשה הכל כדי לתפוס את האחראים

פרסום ראשון: סגנית שר החוץ חוטובלי העבירה מכתב תנחומים מיוחד לידי סאיב עריקאת שבו ביקשה להביע את צערה על רצח התינוק שנשרף בביתו בדומא. "אסור שמחלוקת פוליטיות ישמשו תירוץ למעשה הברברי שראינו", הבהירה

סגנית שר החוץ חוטבלי, ארכיון (פלאש 90)

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי העבירה היום (ראשון) מכתב לידי הממונה על המשא ומתן ברשות הפלסטינית סאיב עריקאת שבו ביקשה להביע את תנחומיה וגינתה בתקיפות את מעשה הטרור בכפר דומא לפני כיומיים שבו הוצת בית משפחה פלסטינית ובנה בן השנה וחצי נהרג. "אני כותבת לך בלב כבד בכדי להביע את תנחומיי וכאבי על הרצח של עלי סאעד דוואבשה בידי טרוריסט", כתבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוטבלי ייחלה להחלמתם המהירה של שאר בני המשפחה שנפצעו ואף הבהירה כי מערכת הבריאות בישראל תעשה הכל כדי להעניק להם את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. "מדינת ישראל כולה מאוחדת נגד הפשע הבלתי נסלח", כתבה. "מעשה הרצח מנוגד לערך העליון ביהדות ואינו עולה עם ערכיה. ממשלת ישראל תעשה הכל כדי להביא את האחראים למעשה לדין".

חוטובלי הזדהתה עם כאב המשפחה וקראה למנהיגים בשני הצדדים לפעול להרגעת הרוחות. "אסור שמחלוקות פוליטיות יהוו זרז או תירוץ לפעולות ברבריות מהסוג שראינו", הדגישה. "יתר על כן, מנהיגות פוליטית מחויבת לגנות את הטרור בכל מקום נגד כל אדם. זו האחריות המשותפת שלנו להרגיע את המתיחות".

"אני מבקשת להביע את צערי העמוק על מעשה האלימות ומגנה אותו בחוזקה", חתמה חוטבלי.

נתניהו: כולנו מזועזעים

דבריה של חוטובלי מצטרפים לשיחת הטלפון שקיים ביום שישי ראש ממשלה בנימין נתניהו עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, במהלכה גינה את מעשה הטרור. "כולם מזועזעים מהטרור הנפשע נגד בני משפחת דוואבשה", אמר נתניהו. "עלינו להילחם יחד בטרור ולא משנה מאיזה צד הוא". ראש הממשלה אף עדכן את יו"ר הרשות הפלסטינית כי הוא נתן הנחיה לכוחות הביטחון להפעיל את כל האמצעים כדי לאתר את הרוצחים.

"אנחנו מחויבים להבטיח חיים ודו קיום של שני העמים", אמר נתניהו לאחר השיחה עם אבו מאזן. "זה מאמץ מתמשך וראוי שכל הישראלים והפלסטינים יתגייסו אליו באיפוק, במחויבות, אבל בנחישות גדולה".