נתניהו ינאם בפני יהודי ארה"ב ויבקש מהם להתנגד להסכם עם אירן

ראש הממשלה בנימין נתניהו ינאם בשבוע הבא בפני יהודי ארה"ב ויקרא להם להביע התנגדות להסכם הגרעין עם אירן. השידור יועבר דרך האינטרנט וישודר בבתי כנסת רבים במרכזים קהילתיים רבים בארה"ב. כמו כן יקיים רה"מ שיחת וידאו עם ועידת הנשיאים של יהדות ארה"ב ובמהלכה יענה לשאלות מהקהל

יענה לשאלות מהקהל| נתניהו

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, החליט להגביר את הלחץ על הקונגרס האמריקני להתנגד להסכם הגרעין עם אירן ובשבוע הבא יפנה בצורה ישירה אל קבוצות יהודיות ברחבי ארה"ב בכדי שאלו יפעילו את השפעתן על חברי הקונגרס.

על פי כלי תקשורת בארה"ב, נאומו של נתניהו יעבור דרך האינטרנט ויופץ בבתי הכנסת ובמרכזים הקהילתיים ברחבי המדינה וגם באמצעות מכשירים סלולריים.

כמו כן צפוי ראש הממשלה לקחת חלק בשיחת וידאו במהלך כינוס מיוחד של ועידת הנשיאים של יהדות ארה"ב והפדרציות היהודיות של צפון אמריקה. במהלך הכנס יענה נתניהו לשאלות המשתתפים.

(חדשות 2)

"סוגיות הסכם הגרעין עם אירן הן מורכבות ולהן חשיבות רבה לקהילה היהודית בצפון אמריקה," אמר סטיבן גרינברג, יו"ר ועידת הנשיאים. "אנו מקדמים בברכה את הזדמנות הייחודית הזו בכדי להציג את ראש הממשלה, שעזר להביא נושאים חיוניים אלה לתשומת לב ציבורית."

לפי הפרסומים, מטרת נתניהו היא להשפיע על הארגונים היהודיים להפעיל לחץ על חברי קונגרס דמוקרטיים להתנגד להסכם הגרעין. עד לרגע זה, הארגונים היהודים חלוקים בדעתם ביחס להסכם הגרעין: בעוד ארגוני ימין יהודיים והשדולה הפרו-ישראלית איפא"ק מתנגדים להסכם, ארגוני שמאל בראשות הג'יי סטריט מנסה לשכנע את חברי הקונגרס לתמוך בהסכם.