אובמה עוקץ: "נתניהו התכוון לדבריו נגד פלסטין"

הנשיא האמריקני ברק אובמה התייחס למערכת היחסים המתוחה עם ישראל ותקף פעם נוספת את רה"מ על אמירותיו נגד הקמת מדינה פלסטינית, אמירות שכבר חזר בהן. "אין חזון להקמת מדינה, גם אם כל דרישות הביטחון של ישראל ייענו", טען

על רקע מערכת היחסים המתוחה בין ישראל לארה"ב, אמר אמש (שלישי) הנשיא האמריקני ברק אובמה כי "קשה לדמיין" הקמת מדינה פלסטינית בעקבות אמירותיו של ראש הממשלה נתניהו במהלך קמפיין הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לאתר NRG ימים ספורים לפני הבחירות אמר ראש הממשלה כי אם ייבחר פעם נוספת, לא תקום מדינה פלסטינית בזמן כהותנו. לאחר בחירתו חזר בו נתניהו מהדברים בריאיון לכלי תקשורת אמריקניים, אך מדבריו של הנשיא אובמה - אין זה מספיק.

במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה אתמול בבית הלבן נשאל אובמה האם הוא מאמין לנתניהו שחזר בו מדבריו, על כך ענה הנשיא: "הנושא הוא לא מה שאני מאמין בו, אלא מה שהפלסטינים והצדדים במו"מ והעם בישראל מאמינים בו".

נתניהו לאחר הבחירות, ארכיון (רויטרס)

"אמרתי בעבר ואחזור על זה, ראש הממשלה נתניהו אמר בימים שהובילו לבחירות כי לא תקום מדינה פלסטינית אם הוא ייבחר, ואני מאמין שלכך הוא התכוון", עקץ אובמה.

לטענתו, תוצאות הבחירות בישראל הן עדות לכך שראש הממשלה מתכוון לדבריו: "הרבה מצביעים בישראל הבינו את הדברים בצורה ברורה שאינה משתמעת לשתי פנים. אח"כ הוא אמר שלא אמר שלעולם לא תקום אלא שיש תנאים מסוימים לכך".

אובמה הוסיף כי "גם אם קיבלת את התיקון של נתניהו, עדיין אין חזון או אפשרות למסגרת עבודה שתוביל להקמת מדינה פלסטינית, גם אם כל תנאי הביטחון הנדרשים יקוימו".