סופית: פולארד ישוחרר בנובמבר

שרת המשפטים איילת שקד הודיעה כי לטענת ועדת השחרורים בארה"ב, הישראלי שהורשע בריגול ישוחרר בעוד ארבעה חודשים, ביום שישי, 20 בנובמבר. הוא ישוחרר בדיוק בתום ריצוי 30 שנות מאסר

ישוחרר בנובמבר. פולארד (צילום מסך, CNN)

שרת המשפטים איילת שקד הודיעה הערב (שלישי) כי בוועדת השחרורים האמריקנית התקבלה החלטה על שחרורו של המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד מהכלא בארה"ב ביום שישי, 20 בנובמבר 2015. פולארד אמור היה להשתחרר ב-21 בנובמבר, בדיוק עם תום ריצוי 30 שנות מאסרו, אך השחרור הוקדם ביממה כדי שיתבצע לפני כניסת השבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצוות המשפטי בארה"ב אמר שפולארד ישוחרר תחת תנאים מגבילים, וכי הוא ייאלץ ככל הנראה להישאר בארה"ב בחמש השנים הקרובות. עם זאת, לנשיא אובמה יש אפשרות להתיר לו להגיע לישראל עוד לפני כן.

"אני לא יודעת מה יהיו תנאי השחרור, רק שמעתי על כך", אמרה בשיחה עם חדשות 2 אשתו לשעבר של המרגל הישראלי, אן פולארד. "אני רק מתפללת שהם יעלו אותו על המטוס. מקווה שהידיעה הזו נכונה, לא שמעתי את זה מגורמים רשמיים".

"שהחיינו והגיענו לזמן הזה"

השר אורי אריאל הגיב להודעה בעמוד הפייסבוק שלו. "שהחיינו והגיענו לזמן הזה", כתב אריאל. "אחרי 30 שנה יותר מדי מגיע הרגע לו ייחלנו. אני מברך את יונתן ובני משפחתו על השחרור הקרב ומצפה בכיליון עיניים לנחיתתו בישראל. נחכה לו באהבה עצומה".

ה"וול סטריט ג'ורנל" האמריקני דיווח בסוף השבוע כי פולארד צפוי להשתחרר וכי הממשל האמריקני אף נערך לכך, מתוך תקווה כי הדבר יוביל להפשרה ביחסים בין ישראל וארה"ב על רקע הסכם הגרעין.

על פי הדיווח, בכירים בממשל אובמה לחצו לשחרורו בשבועות הקרובים, אם כי ייתכן שהשחרור יתבצע לבסוף רק בחודש נובמבר. גורמים אחרים הכחישו קשר בין השחרור המתקרב לבין ההסכם עם אירן והסבירו כי מדובר בהחלטה פנימית של ועדת השחרורים.