ישראל: "למרות הלחץ נמשיך להתנגד להסכם"

גורם ישראלי בכיר התייחס בראיון ל"ניו יורק טיימס" לאמירתו של מזכיר המדינה ג'ון קרי כי אם הקונגרס האמריקני ידחה את הסכם הגרעין העולם יאשים את ישראל, והיא עלולה למצוא עצמה מבודדת יותר. "הניסיון להפחיד לא ימנע את השמעת החששות", אמר

כור גרעיני באירן (רויטרס)

גורם ישראלי בכיר אמר לפנות בוקר (ראשון) לעיתון "ניו יורק טיימס" כי ישראל תמשיך להעביר ביקורת ולהתנגד להסכם הגרעין שנחתם עם אירן. הדברים נאמרו בתגובה לטענותיו של מזכיר המדינה האמריקנית ג'ון קרי כי אם הקונגרס ידחה את ההסכם, העולם יאשים את ישראל והיא עלולה למצוא עצמה מבודדת יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו דוחים את האיומים שכוונו כלפי ישראל בימים האחרונים", אמר הגורם שסירב להזדהות בשמו בשל הרגישות הדיפלומטית. "הקונגרס האמריקני יקבל את החלטותיו לפי האינטרסים שלו, הכוללים גם התחשבות בבני בריתו".

לדבריו הניסיון המצער ל"הפחיד" את ישראל לא ימנע את השמעת החששות לגבי עסקה זו, שמציבה איומים ישירים על ביטחונה של ישראל. זו התגובה הראשונה מגורם ישראלי רשמי לדבריו של קרי.

(רויטרס)


בארה"ב מיהרו להגן על האמירות ודובר מחלקת המדינה ג'ון קירבי טען כי לא הייתה כל כוונה לאיים על ישראל. "מזכיר המדינה לא השמיע איומים, הוא פשוט ציין עובדה כי במידה והקונגרס לא יעביר את ההסכם, הוא יתרסק ויחד איתו כל תיפול גם כל תמיכה בינלאומית להטלת סנקציות נוספות בעתיד", הדגיש.

בין הדברים שאמר קרי בראיון לרשת NBC ביום שישי האחרון הוא הביע חשש מפני תקיפה ישראלית חד צדדית באירן. "זו טעות ענקית שיהיו לה השלכות קשות עבור ישראל ועבור האזור כולו, אני לא חושב שזה נחוץ", הדגיש.