פרסום ראשון: עמוס ידלין עוכב בנמל תעופה בלונדון

שוב מבוכה לבכיר ישראלי על אדמת בריטניה: האלוף במיל' עוכב בשדה תעופה, יחד עם בכירים ביטחוניים נוספים - כך נודע לחדשות 2 Online. "עוכבנו לכמה דקות, שאלו כמה שאלות", סיפר ידלין - שכבר הספיק לשוב לארץ

שוב מבוכה לבכיר ישראלי בבריטניה: עמוס ידלין עוכב השבוע בנמל תעופה בלונדון ולאחר מכן שוחרר לדרכו - כך נודע היום (שישי) לחדשות 2 Online. בשלב הזה לא ברורות נסיבות העיכוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע המביך התרחש ביום שלישי, כאשר ידלין היה בלונדון במסגרת משלחת של המכון למחקרי ביטחון לאומי (inss) יחד עם הרמטכ"לים לשעבר אשכנזי וחלוץ, השר לשעבר גדעון סער ויעקב עמידרור. מופז עצמו עמד במוקד פרשה דומה לפני כחודש, כאשר התעורר חשש כי ייעצר בנמל תעופה בלונדון.

"היינו במשלחת לדיאלוג בבריטניה, שאני עומד בראשה. כולם עברו חלק בדרכונים, אותי עיכבו עשר דקות. היה להם כנראה משהו במחשב שהם רצו לבדוק אותו - הם לא אמרו ולא הסבירו שום דבר, ואחרי עשר דקות נשלחתי לדרכי", סיפר הערב ידלין לחדשות 2 - לאחר שכבר הספיק לשוב לישראל. "עוכבנו לכמה דקות, שאלו כמה שאלות אבל המשכנו כרגיל".

מופז בלונדון, בחודש שעבר

בחודש שעבר דווח לראשונה על חשש למעצרו של מופז עם נחיתתו בלונדון - בשל ניסיונות של גורמים פלסטינים להביא לדין בכירים ישראלים על מעורבותם בלחימה בעזה. מופז עצמו בחר להמשיך בנסיעה כמתוכנן ושב לישראל.

יוזכר כי החוק בבריטניה שונה והיום כבר לא פשוט כבעבר להעמיד לדין אישיות ציבורית מחו"ל. עם זאת, הדבר עדיין אפשרי. לדוגמה: ח"כ ציפי לבני, שביקרה לפני כחודש וחצי בלונדון, הייתה צריכה לקבל הזמנה רשמית של משרד החוץ הבריטי ולהיפגש עם נציגים רשמיים של בריטניה.