יוזמה: לפקח על מימון אירופי לעמותות

סגנית שר החוץ ציפי חוטובולי מציגה יוזמה דיפלומטית שנועדה להוות חלופה ליוזמות החקיקה נגד עמותות השמאל. על פי ההצעה, יוקם מנגנון משותף לישראל ולאירופה כדי לפקח על הכספים שמגיעים לארגוני זכויות האדם. "צמד המילים 'זכויות אדם' לא יכול לשמש מכבסה לפעילות אנטי ישראלית", הבהירה חוטובלי

יוזמה דיפלומטית או אולימטום לאיחוד האירופי? סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי הציגה בימים האחרונים למספר נציגים אירופים יוזמה לפיקוח משותף על תרומות זרות לארגוני זכויות האדם בישראל. על פי חוטובלי, המהלך נועד למנוע מצב שבו הכספים משמשים לפגיעה תדמיתית בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צמד המילים 'זכויות אדם' לא יכול לממש מכבסה לפעילות אנטי-ישראלית", הבהירה סגנית השר, שקיימה מספר פגישות עם שר החוץ ההולנדי, סגן שר החוץ הספרדי, שגרירים מבריטניה ומשוויץ ונציגים נוספים מאירופה. היא הציגה להם את היוזמה, שנועדה להחליף את יוזמות החקיקה האחרונות שביקשו לעצור את המימון האירופי לחלוטין.

מטרת המהלך של חוטובלי, למנוע זרימת כספים מאירופה לארגונים המקדמים חרם בישראל או פגיעה בחיילי צה"ל. היא ביקשה להקים מנגנון משותף שיפקח שיגיעו אך ורק לארגונים המקדמים זכויות אדם. ארגונים התומכים בחרם על ישראל, בזכות השיבה או בהשמצת חיילי צה"ל ייפסלו מלקבל מימון.

הצעדים של חוטובלי (חדשות 2)

כל הנציגים עימם נפגשה חוטובלי הביעו דאגה מהיוזמות האחרונות, שפוסלות את מרבית המימון האירופי לעמותות השמאל. סגנית השר התבססה על נתונים של ארגון NGO Monitors, מהם עולה כי בכל שנה מעבירות מדינות אירופה בין 100 ל-200 מיליון יורו לאותם ארגונים במחלוקת.