לפיד תוקף את נתניהו: "להקים ועדת חקירה ממלכתית, הכישלון של ישראל אדיר"

ביקורת חריפה על ראש הממשלה נתניהו מהאופוזיציה על רקע ההסכם עם אירן: יו"ר יש עתיד קורא להקמת ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת "הכשל הגדול ביותר במדיניות חוץ מאז קום המדינה". יו"ר ועדת החוץ והביטחון צחי הנגבי תקף: "המתריסים צריכים לשאול עצמם מה הם תרמו למניעת התחמשות אירן"

"נתניהו הנחיל למדינה את הכישלון הכי גדול שיש, יש להקים ועדת חקירה ממלכתית": ימים לאחר חתימת ההסכם ההיסטורי בין אירן למעצמות - זאת למרות הניסיונות הרבים של ראש הממשלה למנוע אותו - תוקף היום (שבת) יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, באופן חריף את נתניהו וקורא לבדוק את הכשלים שהובילו לחתימת ההסכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

באירוע שבתרבות ברחובות הגדיר לפיד את מאמצי נתניהו למנוע את ההסכם "כישלון אדיר": "זה כישלון בקנה מידה שצריכה לקום לגביו ועדת חקירה ממלכתית, שתחקור איך קרה שמדיניות החוץ של מדינת ישראל כשלה. עשו הסכם שכל נושא סוגיית הפיקוח שלו הוא אבסורדי ומדינת ישראל לא הייתה שם כי אף אחד לא מוכן לדבר עם נתניהו".

"כשל הכי גדול במדיניות החוץ של ישראל" (רויטרס)


לפיד הודיע כי בכוונתו להניח כבר מחר דרישה בכתב בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת להקמת ועדת בדיקה שתכתוב דו"ח ציבורי על הכישלון של מדיניות החוץ של נתניהו: "זאת לא צריכה להיות רק ועדת בדיקה פנימית של חוץ וביטחון אלא גם שיפורסם דו"ח ציבורי איך הגענו למצב הזה".

הנגבי: "המתריסים צריכים לשאול עצמם מה הם תרמו למניעת התחמשות אירן"

זמן קצר לאחר מכן תקף יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ צחי הנגבי, את לפיד על דבריו: "במקום לשמור על חזית ישראלית אחידה נגד הויתורים המפליגים לאירן, שמנהיגה קורא גם היום להשמדתנו, יש מי שבוחר לתקוף דווקא את ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, שיותר מכל מנהיג אחר גייס את העולם להטלת סנקציות כבדות שהביאו את איראן לשולחן המשא ומתן, קבע לאיראן קו אדום שאותו לא חצתה עד היום ומוביל צעדים נוספים שמונעים מאיראן להתחמש בנשק גרעיני.

"המתריסים, שכל עניינם הוא פוליטיקה קטנה, קטנונית וצינית לצרכי מיתוג עצמי, צריכים לשאול את עצמם מה הם תרמו למניעת התחמשותה של אירן, שכן מי שלא תרם דבר - מן הראוי שלא יזיק".

לקריאתו של לפיד הצטרפה היום גם יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, שקראה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בנוגע לסוגיית הגרעין האיראני ודרדור יחסי ישראל-ארה"ב - כך לדבריה. "אני לא קונה את הטענה של ראש הממשלה שעדיף היה לתת לאיראן להגיע לפצצה בלי הסכם מאשר להגיע להסכם הזה. יש לתת סיכוי להסכם על פני האיומים וההפחדות שנתניהו מציע", אמרה גלאון.