מיוחד | היהודים שעומדים מאחורי החרם על ישראל

תנועת ה-BDS שקוראת לחרם על ישראל הולכת וצוברת תומכים בארה"ב. מה שמפתיע הוא שרבים מהפעילים הם לא פלסטינים אלא צעירים וצעירות יהודים. ביקרנו באוניברסיטאות של ארה"ב, פגשנו את אותם יהודים אמריקנים שמניעים את גלגלי החרם ואת אלו שמנסים להיאבק בהם

זה כבר הפך לשגרה. נדמה שכל ישראלי שמגיע להרצות באוניברסיטאות בארה"ב ייתקל בזה. הוא יודע שמתישהו במהלך ההרצאה, זה יקרה: סטודנטים צעירים ייצאו בהפגנתיות מהרצאותיו או יפריעו לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אירן? עזה? לבנון? הקרב האמיתי על עתידה של ישראל מתקיים היום בזירת הדימוי שלה. ישראל הופכת לשטן הגדול בעשרות אוניברסיטאות בארה"ב, ידידתנו הגדולה שבלי הסיוע שלה יהיה לנו קשה להתקיים. בקרב על הדור הבא של מקבלי ההחלטות בארה"ב, ישראל מפסידה.

ישראל מפסידה בקרב על הדור הבא של ארה"ב (חדשות 2)

אבל איך יכול להיות שכל כך הרבה מאנשי התנועה הזאת הם לא פלסטינים, אלא יהודים? הצעירים היהודים האלו, חברים בארגון "יהודים למען שלום", חדורי אמונה שיש רק צד אחד שאשם במתרחש. תיעדנו אותם למשל כשהם מקריאים את שמות הפלסטינים שנהרגו במבצע "צוק איתן", כולל מחבלי חמאס.

ישראל רחוקה מלהיות מדינה מושלמת, אבל התמונה שעולה מהקמפוסים בארה"ב היא לא פרופורציונלית. היא מדאיגה. אבל הגיע הזמן שגם ראשי המדינה יבינו עד כמה המצב חמור, ויבינו שבמלחמה הזאת לא נוכל להרשות לעצמנו להפסיד.