ארה"ב: "להריסת כפר סוסיא תהיינה השלכות"

כשהאווירה בין ירושלים לוושינגטון גם ככה מתוחה, בשל הסכם הגרעין בין אירן והמעצמות, נדמה שרף המתיחות עולה שלב. הפעם על הפרק: הסתייגותה החריפה של ארה"ב מהדיווחים על כוונתה של ישראל להרוס בתים בכפר סוסיא לפני הדיון על כך בבג"ץ. "הריסת הכפר תגרום נזק ותהיה בגדר התגרות", אמר דובר מחלקת המדינה האמריקנית

המתיחות בין ירושלים לוושינגטון נמשכת: דובר מחלקת המדינה האמריקני, ג'ון קרבי, התייחס הערב (חמישי) במסיבת עיתונאים לכך שישראל מתכוונת להרוס בתים בכפר סוסיא לפני הדיון על כך בבג"ץ, ושיגר איום מרומז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עוקבים מקרוב אחר הנעשה בכפר סוסיא ואנחנו מפצירים בכל לשון ברשויות הישראליות להימנע מהריסת בתים בכפר", הוא אמר. "הריסת הכפר הפלסטיני הזה או חלקים ממנו ופינוי פלסטינים מבתיהם יגרמו נזק ויהיו בגדר התגרות. לפעולות האלו תהיינה השלכות מעבר לתושבים ולמשפחות שיפונו".

מוקדם יותר היום טענו אנשי ארגון "בצלם" כי ישראל מבקשת להרוס כמעט חצי מהמבנים בכפר. לטענתם, תנאי החום והקור הקיצוניים לא יאפשרו לתושבים לשרוד ללא בתיהם, ובכך מדובר בפועל בגירוש התושבים.

במכתב ששיגרה היועצת המשפטית של כפר סוסיא, עו"ד קמר משרקי, לסגן ראש תחום תשתית במנהל, רב סרן ערן גרוס, נכתב כי מדובר בלחץ פוליטי פסול ולא בתכנית הנובעת משיקולי תכנון נאות או דאגה לרווחת התושבים המוגנים ולסדר הציבורי.