מזכ"ל האו"ם לתושבי הרצועה: "ספקו מידע בנוגע לישראלים המוחזקים בעזה"

באן קי מון קרא הלילה לכל אדם שיכול לספק מידע בנוגע לשני האזרחים הישראלים המוחזקים ברצועה שיעשה כן, כדי להשיב את השניים במהרה למשפחותיהם. המזכ"ל הבהיר כי ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות

(רויטרס)

מזכ"ל האו"ם באן קי מון קרא הלילה לתושבי רצועת עזה למסור כל מידע שקיים ברשותם בנוגע למצבם ומקום הימצאם של שני האזרחים הישראלים המוחזקים שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

דובר האו"ם סטפן דוג'אריק מסר אתמול כי באן קרא לכל פעולה שתזרז את חזרתם של השניים בבטחה לבתיהם ולמשפחותיהם. הוא אמר כי באן הדגיש את האחריות של שני הצדדים לשמור על החוק הבינלאומי ועל זכויות האדם של האזרחים, והבהיר כי ימשיך לעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות בנושא.

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 כי בוצע בעבר ניסיון רציני להחזיר את אברה מנגיסטו מעזה, זמן קצר לאחר שזה חצה את הגדר, אך חמאס רימה למעשה את ישראל.

מספר שבועות אחרי שעבר לרצועת עזה, התקיימו מגעים בין צה"ל לחמאס, שבו דרשו מארגון הטרור להחזיר את מנגיסטו לישראל על בסיס הומניטרי. חמאס השיב בחיוב, במה שהתברר כתרגיל הונאה: אנשי חמאס אמרו שיעבירו את "האתיופי", כפי שכינו את מנגיסטו.

חיילי צה"ל המתינו במעבר ולקראתם הגיע אדם שחום עור: כשהגיע למעבר התברר שמדובר באזרח אריתראי שעבר לעזה ממצרים למטרות עבודה. מקור בכיר הדגיש כי החיילים זיהו שלא מדובר במנגיסטו וסירבו לקבל אותו - והמתחזה הוחזר לרצועת עזה. בימים האחרונים טען חמאס כי מנגיסטו עבר לטיפול במצרים - טענה שהתבררה כלא נכונה.

הנחת העבודה בישראל היא שחמאס מחזיק בשני הישראלים. בישראל ערכו בירורים מקיפים עם מצרים כדי לבדוק האם אחד מהשניים עבר אליהם והתשובה המצרית החד משמעית הייתה לא. לאורך החודשים האחרונים עורבו ממשלות זרות וארגונים בינלאומיים בניסיונות להביא לשחרורם, אך ללא הצלחה.