קו הרכבת תל אביב-טהרן

חברה סינית שזכתה במכרז לעבודות הרכבת הקלה בתל אביב נמצאת בקשרים עסקיים עם חברה שעובדת עבור משמרות המהפכה באירן. איך זה שבישראל לא שמו לב?

הדמיית הרכבת הקלה בת"א (יח"צ)

קשרי עבודה עם ישראל - ואירן: החברה הסינית CRTG זכתה במכרז המנהרות של הרכבת הקלה בתל אביב, בשווי של כמעט שלושה מיליארד שקל, אולם כעת מתברר שחברת האם שלה, CREC, בונה מיזם ענק באירן ביחד עם חברה אירנית בשם "חתאם אל ענבייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דיווחים בעולם, שיתוף הפעולה בין החברות מוערך ביותר משני מיליארד אירו. בדיקה של חדשות 2 מעלה כי החברה האירנית נכללת בצו המסחר עם האויב, כלומר היא חלק מרשימת החברות שממשלת ישראל מגדירה כאויב.

הדיווח על שיתוף הפעולה

על פי הגדרות הממשלה, החברה האירנית נמצאת בבעלות משמרות המהפכה, וסניפיה מעורבים בבניית מתקן העשרת האורניום בפורדו. חברת האם שותפה עם החברה האירנית וחברת הבת בונה את הרכבת הקלה בישראל.

מחברת נת"ע, האחראית על פרויקט הרכבת הקלה בתל אביב, נמסר בתגובה: "החברה הסינית שעומדת מאחורי הקמת הפרויקטים התחבורתיים העולמיים לא הוכרזה כגורם שאסור לחברה ממשלתית להתקשר איתו על פי חוק ואינה מופיעה ברשימת מטה הסנקציות במשרד האוצר. נת"ע פועלת ותמשיך לפעול על פי הדין".