בכיר החמאס הנייה: ההתנגדות יכולה להגן כיום על עזה טוב יותר מבעבר

שנה לצוק איתן: בכיר חמאס הנייה מתרברב ביכולת ארגונו ומשבח את פעילי המשט לעזה. "עוד משהו שחושף את פרצופו המכוער של הכובש הציוני", אמר ורמז כי הימים הקרובים יהיו טובים יותר לעזה

"ההתנגדות איתנה". הנייה (רויטרס)

שנה לתחילת מבצע "צוק איתן" בו הוכה חמאס קשות, ראשיו מרימים ראש - ומתרברבים ביכולות: בכיר הארגון איסמעיל הנייה נשא הלילה (רביעי) נאום ברפיח, שם הבהיר כי ביכולתו של ארגון הטרור ללחום בישראל ולהתמיד בכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"ההתנגדות הפלסטינית יכולה להגן על עזה יותר מבעבר", אמר הנייה. זאת, לדבריו, למרות המכות הקשות שספג ארגונו במהלך ימי המבצע בו הושמדו עשרות מנהרות טרור ותשתיות רבות של חמאס הופצצו מן האוויר ונחרבו עד היסוד.

עוד רמז הנייה בנאומו כי הימים הקרובים יהיו "טובים לעזה" - מבלי להבהיר בדיוק למה התכוון. הוא הוסיף כי הלחצים הפוליטיים והצבאיים המופעלים דרך קבע על רצועת עזה הם לשווא.

חזקים למרות תוצאות המבצע? (רויטרס)

בכיר החמאס התייחס גם למשט ועליו הפעילים הפרו-פלסטינים שעשה את דרכו לרצועה ונבלם בידי כוחות צה"ל. "המשט חשף את פרצופו המכוער והנורא של הכיבוש הציוני", אמר. "זה צעד חשוב בדרך לשבירת המצור".

אזהרה מראש השב"כ

דבריו של הנייה תואמים את דבריו של ראש השב"כ יורם כהן אתמול (שלישי) בוועדת החוץ והביטחון. לדבריו של כהן, לחמאס יש היום יכולת לנהל מערכה משמעותית נגד ישראל, אם כי היא בעלת אפקטיביות מוגבלת.

כהן הצביע על כך שמאז סיום מבצע "צוק איתן" החמאס מאיץ את ההיערכות הצבאית שלו לקראת עימות אפשרי נוסף עם ישראל. לדבריו, מאמצי ההתעצמות של חמאס מאז סיום המבצע כוללים את שיקום פרויקט המנהרות ההתקפיות, חידוש מאמצי הפיתוח והייצור הרקטי, הגברת האימונים בים, באוויר וביבשה והמשך מאמץ לקבלת סיוע מאירן.

לחמאס יכולת לנהל מערכה משמעותית. ראש השב (משה מילנר, לע"מ)

כהן ציין כי החמאס מסיט תשומות בנייה המיועדות לשיקום אזרחי לטובת שיקום מערכיו הצבאיים שנפגעו במבצע. יחד עם זאת, ציין ראש השב"כ, לחמאס אין כרגע נכונות לפעול נגד ישראל. ארגון הטרור מצוי במצוקה אסטרטגית וקיימת שחיקה שלו כריבון בשטח, הסביר.