ישראל באיגרת למשתתפי המשט: "טעיתם בדרך"

בצה"ל נערכים למפגש הצפוי מחר לפנות בוקר בין חיל הים לספינות המשט לעזה. הלוחמים שיעצרו את הספינות יחלקו לפעילים איגרת בה מבהירה ישראל כי היא פועלת בהתאם לחוק הבינ"ל. "אם זכויות אדם היו באמת מעניינות אתכם, לא הייתם מפליגים להזדהות עם משטר טרור", נכתב. "אתם מוזמנים להעביר דרך ישראל כל ציוד הומניטרי"‎

"ברוכים הבאים לישראל, נראה שטעיתם בדרך" - כך נכתב באיגרת שיחלקו לוחמי צה"ל למשתתפי המשט לעזה, העושה דרכו לעבר חופי הרצועה, כשיעצרו את הספינות וימנעו את המשך דרכן. המפגש בין סירות חיל הים לפעילי המשט צפוי להתרחש מחר לפנות בוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באיגרת הכתובה, שתורגמה לכמה שפות, מבהירה ישראל לפעילים כי ניסיונם להציג אותה כמדינה שפוגעת בזכויות אדם - שקרי. "אולי התכוונתם להפליג למקום לא רחוק מכאן - סוריה, שם טובח משטרו של אסד מידי יום בבני עמו וזאת בתמיכת המשטר הרצחני של אירן. לעומת זאת, כאן בישראל אנו מתמודדים עם מציאות שבה ארגוני טרור כמו חמאס, מנסים לפגוע באזרחים חפים מפשע. מול ניסיונות אלה אנו מגנים על אזרחי ישראל בהתאם לדין הבינלאומי".

בהמשך נכתב שישראל מסייעת להעברת סחורות וציוד הומניטרי לעזה מדי יום ועוזרת למאות פרויקטים הומניטריים ברצועה באמצעות ארגונים בינלאומיים לרבות הקמת מרפאות ובתי-חולים: "סך הציוד שנכנס מישראל לעזה שקול לתכולת יותר מ-500 אלף סירות כמו זאת שהגעתם איתה".

האיגרת לפעילים

"אין סגר על עזה"

"איננו מוכנים לאפשר הכנסת אמצעי לחימה לארגוני הטרור בעזה כמו שנעשה בעבר באמצעות הים", מדגישה ישראל באיגרת. "רק לפני שנה סיכלנו ניסיון להבריח מהים מאות אמצעי לחימה שהיו מיועדים לפגוע באזרחים חפים מפשע". בנוסף, מוסבר שאין סגר על רצועת עזה והפעילים מוזמנים להעביר דרך ישראל כל ציוד הומניטרי.

בנוסף נכתב: "אם זכויות אדם היו באמת מעניינות אתכם, לא הייתם מפליגים להזדהות עם משטר טרור שמוציא להורג ללא משפט תושבי עזה, ומשתמש בילדי עזה כמגן אנושי. אם הייתם מגיעים לישראל הייתם יכולים להתרשם מהדמוקרטיה היחידה במזרח-התיכון שמקפידה על שוויון לכל אזרחיה ועל חופש פולחן לבני כל הדתות. מדינה שפועלת על פי החוק הבינלאומי כדי לאפשר לתושביה חיים בטוחים ולילדיה לגדול בשקט ובשלווה".

3 ספינות נוספות בדרך

גם משתתפי המשט נערכים למפגש ועל סיפון אחת הספינות "מריאן" מתקיימים תרגולים לקראת השתלטות לוחמי השייטת על הספינה. כל אחד מיושבי הספינה יודע בדיוק היכן יהיה ברגע שהלוחמים יעלו לסיפון.

על הספינה מתקיימות ללא הרף שיחות והדרכות שהדגש בהן הוא על התנגדות פסיבית בלבד, ללא נקיטת אלימות כלפי כוחות צה"ל. כמו כן, יושבי ה"מריאן" מדווחים על ליווי צמוד של כלי שיט שנקלט בסונאר לאורך כל הדרך. ההערכות שם הן כי מדובר בספינה של חיל הים.

אתמול בבוקר זכה המשט לחיזוק עם יציאתן של שלוש ספינות נוספות מכיוון כרתים. המארגנים חשפו את שמות הספינות: "ג'וליאנו 2", "רייצ'ל" ו-"ויטוריו". בשלב זה עדיין לא ברור האם הספינות יחברו ל"מריאן" והאם כל ארבע הספינות צפויות להגיע ביחד או בשלבים.