המשט לעזה: שלוש ספינות נוספות בדרך

הלחץ הבינלאומי על ישראל עובר לזירה הימית: מארגני "משט החירות" לעזה הצליחו להוציא שלוש ספינות נוספות שעושות את דרכן לרצועה בניסיון לשבור את הסגר הימי. בחיל הים נערכים להגעתן והן ייעצרו ברגע שתתקבל ההוראה מהדרג המדיני

אחת הספינות בדרך לחופי עזה (רויטרס)

מארגני "משט החירות" לעזה טוענים כי הצליחו להוציא היום (שבת) שלוש ספינות נוספות מנמלים באירופה לעבר הרצועה, וזאת על מנת לשבור את הסגר הימי המוטל על הפלסטינים. כלי הים הללו מצטרפים לספינה השוודית "מריאן" שכבר עושה את דרכה לעבר חוף הים העזתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המארגנים חשפו את שמות הספינות: "ג'וליאנו 2", "רייצ'ל" ו-"ויטוריו". הם מעריכים כי אם חיל הים הישראלי לא יעצור אותן בדרכן, יגיעו הספינות ליעדן בעזה עד ליום רביעי. בשלב זה לא ידוע אם יגיעו ארבעתן יחד או ב"טפטופים".

במערכת הביטחון עוקבים בדריכות אחר הספינות הללו וממתינים להחלטת הדרג המדיני באשר לדרך הפעולה מולן. חיל הים נערך להגעת ארבע הספינות לאזור המים הטריטוריאליים של ישראל וברגע שיוחלט - הן ייעצרו.

על הספינה הראשונה "מריאן", עשרות פעילים פרו-פלסטינים מוכרים, בהם נשיא תוניסיה לשעבר אל-מרזוקי, חבר הכנסת באסל גטאס מהרשימה הערבית המשותפת ופעילי זכויות אדם ישראלים.

גטאס על הספינה, אתמול (פייסבוק)

אמש כתב גטאס בפייסבוק עם יציאתה של הספינה למים מהנמל ביוון: "סוף סוף אנחנו שטים לעזה, חכו לנו". הוא הוסיף: "יש לנו נחישות גדולה להגיע ליעדנו, למרות הגלים הגבוהים ואיומיו של נתניהו, נגיע לעזה".

ביום שלישי עגנה הספינה בחופי פלרמו שבסיציליה, שם התקבלה במפגן ראווה של עשרות פעילים מקומיים שהניפו דגלי פלסטין וקראו לשבור את הסגר הימי על עזה. כעת מקבלים הפעילים זריקת עידוד נוספת לאחר שהצליחו להוציא את שלוש הספינות למסע שזוכה להתעניינות רבה בתקשורת הבינלאומית.