משט התמיכה בפלסטינים יצא לדרכו מחופי יוון

הספינות הראשונות החלו לעשות את דרכן לעבר חופי עזה בשעות הלילה המאוחרות. חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "סוף סוף אנחנו שטים לעזה, חכו לנו"

הספינות הראשונות במשט התמיכה בפלסטינים יצאו הלילה (שישי) מחופי יוון ועושות את דרכן לעבר חופי עזה. ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "סוף סוף אנחנו שטים לעזה, חכו לנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו נחישות גדולה להגיע ליעדנו", כתב עוד גטאס. "למרות הגלים הגבוהים ואיומיו של נתניהו, נגיע לעזה". לאחר שהצהיר שישתתף במשט וחולל סערה פוליטית וציבורית, גטאס הגיע אתמול לחופי יוון - ועלה על סיפונה של "מריאן", שיצאה בתחילה משוודיה - ועושה דרכה לעזה.

המשט מורכב מכ-70 פעילים פרו פלסטינים ועיתונאים. בין המשתתפים גם נשיא תוניסיה לשעבר, מונסף מרזוקי. אחד ממארגני המשט, מאזן כחיל, הדגיש כי "תסריט המרמרה הטורקית לא יחזור על עצמו".

ח"כ גטאס ביוון, אתמול (חדשות 2)


גטאס ויתר הפעילים של הספינה עסקו אתמול בהכנות אחרונות למה שהם מכנים "משט החירות השלישי" לקראת היציאה מזרחה, לעבר חופי הרצועה. בינתיים, הספיק ח"כ גטאס להצטלם לאחר הגעתו ליוון, כשהוא לובש חולצה המזוהה עם פעילי משט החירות, כשעליה מתנוסס גם דגל פלסטין.

הספינה "מריאן" (אתר משט החירות)

ביום שלישי עגנה הספינה בחופי פלרמו שבסיציליה, שם התקבלה במפגן ראווה של עשרות פעילים מקומיים שהניפו דגלי פלסטין וקראו לשחרר את עזה. בצה"ל הודיעו שבכוונתם למנוע מהפעילים להגיע לחופי עזה - וכי יעצרו את הספינה בדרכה לרצועה.