ארה"ב נגד המהלך הפלסטיני בהאג: "מהלך לא מועיל"

דובר המועצה לביטחון לאומי הבהיר כי ארצות הברית תתנגד למהלך שיזמה הרשות הפלסטינית להאשמת ישראל בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. מוקדם יותר התייצב שר החוץ הפלסטיני בבית הדין והגיש לראשונה תיק ריאיות נגד ישראל בדבר פשעי מלחמה שביצעה לכאורה בשטחי הרשות

האמריקנים נגד המהלך הפלסטיני בהאג: הבית הלבן הבהיר הערב (חמישי) כי מאמצי הפלסטינים להביא להאשמת ישראל בבית הדין הפלילי הבינלאומי "אינם מועילים" וכי וושינגטון צפויה להתנגד להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ארצות הברית הבהירה כי היא מתנגד לפעולות נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי", הצהיר אליסטר בייסקי, דובר המועצה לביטחון לאומי בארצות הברית. סוכנות הידיעות הצרפתית ציינה כי בייסקי אמר את הדברים לאחר שהרשות הפלסטינית הגישה את תיק הראיות נגד ישראל לתובע בבית הדין בהאג.

מוקדם יותר היום התייצב שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאליכי הגיע היום בבית הדין והגיש לראשונה קבצים המפרטים את פשעי המלחמה שביצעה לכאורה ישראל ברצועת עזה, בהתנחלויות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. הקבצים שהועברו לבית משפט יגיעו לידי התובע הראשי של בית הדין, פאטו בנסודה, שיבצע חקירה ראשונית במטרה לקבוע אם יש מספיק ראיות לפתוח בחקירה בקנה מידה מלא.

במשרד התובע הראשי הבהירו בשיחה עם חדשות 2 Online, כי על אף שהוגשו חומרי חקירה - אין זה מבטיח כי אכן תיפתח חקירה בנושא. "מטרתו של תהליך הבדיקה הראשוני הוא לקבוע האם יש בסיס סביר להמשך החקירה", הדגישו. " המידע שיוגש לא יפעיל באופן אוטומטי חקירה".

עמר חיג'אזי, פקיד משרד החוץ הפלסטיני שנמצא היום בהאג, אמר כי הגשת הקבצים "עומדת בקנה אחד עם האחריות שלנו לשתף פעולה עם משרדו של התובע של בית הדין. אנו פועלים למען החופש שלנו וההגנה על עמנו, פעולות שעליהן אנו לא מקבלים גיבוי מאף אחד, כולל מועצת הביטחון של האו"ם. זו האפשרות האחרונה שלנו", הבהיר.