תל אביב ואמסטרדם לא יהיו ערים תאומות

ראש עיריית אמסטרדם שהביע בעבר את חיבתו לעיר תל אביב, נאלץ לחזור בו מהיוזמה להכריז על ברית ערים תאומות בין שתי הערים. למרות שניסה לדחוף יוזמה דומה מול העיר רמאללה, הדבר לא סיפק את הארגונים הפרו פלסטיניים והתכנית בוטלה באופן סופי

לא תהיה תאומה של תל אביב - אמסטרדם (רויטרס)

החרם על ישראל מגיע גם אל הבועה התל אביבית: ראש עיריית אמסטרדם אברהרד ואן דר לאן אמנם תכנן לכרות ברית ערים תאומות עם תל אביב, אך בעקבות לחץ של ארגונים פרו פלסטיניים ואנשי מפלגות השמאל בעיר הוא נאלץ לחזור בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ואן דר לאן כבר הביע בעבר מספר פעמים את חיבתו לעיר הלבנה. הוא כינה אותה "בירת הסטארט אפ", התלהב מהפתיחות כלפי הקהילה הגאה ואפילו נכח במצעד הגאווה לפני כשבועיים. לנוכח הביקורת שספג מאז הכריז על כוונתו, הוא ניסה להוביל מהלך של פשרה שיכלול ברית ערים תאומות גם מול תל אביב וגם מול רמאללה, אך הלחץ לא פחת.

היום הודיע ואן דר לאן כי הוא חוזר בו מתכניתו המקורית ויקדם מהלך של שיתוף פעולה בין אמסטרדם ותל אביב שתוכנו עדיין לא ברור. ארגונים פרו ישראלים בעיר הביעו צער רב על ביטול הברית בין הערים והדגישו שלקואליציה העירונית לא מפריע לקיים קשרים עם איסטנבול, קזבלנקה או בייג'ין - מקומות שלא מפורסמים בשל שמירתם על זכויות אדם. בעיריית תל אביב הביעו צער על כך שהיוזמה לא אושרה.