לראשונה: הפלסטינים יתבעו את ישראל בהאג

ברשות הודיעו כי יגישו בשבוע הבא לבית הדין הבינלאומי תיק תביעה ובו עשרות עמודים עם נתונים אודות מה שהם מכנים "הזלזול של ישראל בחיי הפלסטינים". התיק שיוגש לא יתייחס לאירועים ספציפיים, אך יכלול נתונים על ההתנחלויות ועל "מעצרים שרירותיים"

בית הדין בהאג, ארכיון (אימג' בנק - getty images)

תביעה ראשונה של הרשות נגד ישראל בבית הדין בהאג: הפלסטינים ינסו לשכנע את בית הדין הבינלאומי לפתוח בחקירה נגד ישראל בהקדם האפשרי על מה שהם מכנים "הזלזול בחיי הפלסטינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

עמאר חג׳אזי, בכיר ברשות הפלסטינית הממונה על ענייני חוץ ומעורה בפרטי המהלך, אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP כי הפלסטינים יגישו לבית הדין הפלילי בהאג קובץ של עשרות עמודים המכילים נתונים ומספרים על הכיבוש, ההתנחלויות והמעצרים השרירותיים.

לדבריו, התיק שיוגש לא יתייחס לאירועים ספציפיים, כי הפלסטינים עשויים להשתמש בו נגד ישראל בעתיד על סמך החלטה שתקבל התובעת בבית הדין הפלילי.

התובעת של בית הדין, פאתו בנסודה, החליטה בחודש ינואר האחרון לפתוח בבדיקה ראשונית של אירועי "צוק איתן", כשעל בסיס בדיקה זו ייתכן שתיפתח חקירה משפטית בבית הדין. בדיווח מרמאללה צוין כי הפלסטינים מודעים לכך שבדיקת טענותיהם עשויה להימשך שנים.